Mitä et miehessä hyväksy?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Nuppu78
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
on sitä..epärehellisyys, väkivaltaisuus, huono hygienia ja moni muu mitä on jo mainittu..jos pitää sanoa jotain mitä ei oo itsestäänselvyys niin epätoivo. en halua olla miehelle joku vaan. ja niitä miehiäkin on tullu vastaan.
 
Liian lyhyiden miesten pitäisi hävetä lyhyyttään. Eihän kukaan normaali nainen hyväksy miehekseen lyhyttä miestä, siis alle 175cm pitkää miestä.

Eikä tarvitse. Sinun tarvitsee itse hävetä kommenttejasi. Pystyt vaikuttamaan kommenteihisi, mutta lyhyet miehet eivät voi pituudellensa yhtään mitään.

Myötähäpeä on suuri tuollaisten naisten takia.
 
  • Tykkää
Reactions: päätön
Alkuperäinen kirjoittaja päätön;24176552:
muutaman sivun kuluttua kun tekee yhteenvedon niin ei kelpaa mikään. paitsi ehkä joku tahdoton olento. :D

Eipä näitä pidäkään nitoa yhteen. Jokaisella on omat inhokkiominaisuutensa ja eikä ne vaikuta toisiinsa.
 
Laiskuutta, välinpitämättömyyttä, typeryyttä, itsekkyyttä, epärehellisyyttä tai sitä, että on epäluotettava, rasistisuutta, homofobisuutta, ahdasmielistä ja kapeakatseista maailmankuvaa.
 
  • Tykkää
Reactions: TrueBlood
En ottaisi miehekseni; liian uskonnollista (siis niin että tuputtaa sitä muille), komentelijaa, eläivihaajaa, sovinistia, aina oikeassa olevaa, epärehellistä, laiskuria (vähän voi olla), todella lihavaa, urheiluhullua, pettäjää, väkivaltaista, itseäni reilusti vanhempaa, perverssiä.
 
Juopottelu, tupakointi, epäterveellinen ravitsemus (toki paheita saa olla, mut jos ei oo ees kiinnostusta, syö miten sattuu...). Epäsiisteys.

Enempiki vaadin, jos kumppanista puhutaan.
 
Viimeksi muokattu:
- homomaisuus, siis sellainen, jolla hiukset aina laitettu ja viimeisimmät muotivaatteet
- hiusgeelin käyttö
- tupakointi
- suorat housut ja kauluspaita housujen sisässä :x
- mustasukkaisuus
- oman ajan puute, sitä, ettei saisi yksin mennä koskaan minnekään vaan ukko olisi tivaamassa minne menet ja missä olet
- sellaista, joka ei seuraa urheilua tai uutisia
 
- homomaisuus, siis sellainen, jolla hiukset aina laitettu ja viimeisimmät muotivaatteet
- hiusgeelin käyttö
- tupakointi
- suorat housut ja kauluspaita housujen sisässä :x
- mustasukkaisuus
- oman ajan puute, sitä, ettei saisi yksin mennä koskaan minnekään vaan ukko olisi tivaamassa minne menet ja missä olet
- sellaista, joka ei seuraa urheilua tai uutisia

hupsu!!:D
 
Tasa-arvoisuuden vuoksi vastaan mitä en naisessa hyväksy!
-Liian pienet rinnat (kun kerran naisille pitää olla metrikullia vaikka puolet ei edes mahtuisi niin myös meille miehillekin pitää olla kunnon boobsit ;) )
-Haiseva vagina
-Flirttailua toisille miehille
-Tossun alla pitäminen (ei saa kaverin luo mennä kaljalle mutta naisporukassa kyllä saadaan ravata yökerhoissa)
-Kainalokarvat,kaljakarvat ja liian suuri alapuska.
-Liian lutkamainen menneisyys eli on ollut monen "kiertopalkinto" eli puhki pumpattu horo.

p.s. en ole sovinisti sika mutta en myöskään ääri-feministi!
 
sovinismia
idioottimaisuutta
rasismia
egoilua
itsekkyyttä
huumorintajuttomuutta
epärehellisyyttä
liian höveliästä rahankäyttöä
sivistymättömyyttä
liiallista alkon käyttöä
huumeita
pätemisen tarvetta

jne.
 

Yhteistyössä