Mistä saada nopeasti lääkitys ahdistukseen??

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "Huurre"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
H

"Huurre"

Vieras
viikon ajan ollut voimakasta ahdistusta/paniikkia ja univaikeuksia/painajaisia. masennuslääkitys on ja ahdistusta ollut ennenkin mutta nyt tämä on uutta. en meinaa jaksaa ja lasten kanssa olisi kuitenkin pakko jaksaa.

jos varaan ajan omalääkärille, jono on pitkä ja aika voi mennä viikonkin päähän. ensi maanantaina pitäisi lähteä lomareissullekin,tässä tilassa en oikein pysty kovin siitä nauttimaan:(
 
Päivystyksessä eivät mielellään määrää kuin akuuttitarpeeseen lääkettä, mutta varaa aika yksityiseltä yleislääkäriltä. Pääsee yleensä saman päivän aikana ja eivät karsasta mielialavaivaisia ihan niin paljon.
 
Psykiatrinen päiviystys on Suomessa ihan perseestä. Älä tuhlaa aikaa sinne soittamalla! Mulla oli sama tilanne keväällä - ja en päässyt päivystykseen. Omalle lääkärilleni pääsin aika nopeasti, mutta ei paskiainen suostunut määräämään mitään. Sanoi vain, että älä stressaa. Teki mieli vetää akkaa turpaan. Piti mennä ulkomaille ennen kuin sain lääkkeitä! Sitten kun palasin, sain uusintareseptin tuolta kusipäältä tuosta vain. Mikä tässä maassa on vialla? (Ei tarvi vastata, tiedän muutenkin. Suomi on ihan vitun paska maa. Onneksi ei tarvi enää kauan olla täällä. Vituttaa tosin kun pitää aina joskus käydä.)
 
[QUOTE="vieras";25184006]Päivystyksessä eivät mielellään määrää kuin akuuttitarpeeseen lääkettä, mutta varaa aika yksityiseltä yleislääkäriltä. Pääsee yleensä saman päivän aikana ja eivät karsasta mielialavaivaisia ihan niin paljon.[/QUOTE]

Päivystyksestä saa akuuttiin tarpeeseen lääkkeet, pystyy odottamaan lääkärinaikaa
 
[QUOTE="vieras";25184056]Rauhottaviako sä oot vailla? Niitä ei päivvystyksestä saa, eikä nykyään enää oikein muutenkaan.[/QUOTE]

Olen saanut päivystyksestä, ja myös lääkäriltä helposti
 

Yhteistyössä