mistä saa osamaksulla turvaistuimen??

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vieras
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:
Jos rahasta on niin tiukkaa, että jopa turvaistuin täytyy osamaksulla hankkia, niin mistä rahat muuten sen lapsen elättämiseen?

No jospa hää hankkii juurikin osamaksulla isommat hankinnat että sitä rahaa kato jää sitte lapsen elättämiseen. Pöööööljä. Onhan ne arvokkaita ne istuimet.
 
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:
ei mikään anttila tai hobbyhal vaan joku lastenettikauppa? tietääkö kukaan saako mistään osamaksulla, muuten kuin klarnalla?

Ei oo rahaa ostaa muuta ku osamaksulla, ja silti ruikkaa ettei mikään anttila tai hobbyhall.. :whistle: Samat istuimet niissä on myynnissä, vai luuleks et ne on merkiltään Anttila tai Hobbyhall???? :)
 
Lastenturvasta luultavasti. Ihan kuin olisin joskus kuullut, että sieltä voi tilata osamaksulla. Minulla on ainakin hyvät kokemuksen lastenturvan nettikaupasta. Tosin en tilannut osamaksulla.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Sankkuli:
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:
ei mikään anttila tai hobbyhal vaan joku lastenettikauppa? tietääkö kukaan saako mistään osamaksulla, muuten kuin klarnalla?

Ei oo rahaa ostaa muuta ku osamaksulla, ja silti ruikkaa ettei mikään anttila tai hobbyhall.. :whistle: Samat istuimet niissä on myynnissä, vai luuleks et ne on merkiltään Anttila tai Hobbyhall???? :)[/quote

ku niissä ei ole sellaisia mitkä kävis just meidän tarpeisiin tai sovi autoon tms. muuten TODELLAKIN tilattas hobbyhallilta!
 
meillä kun useampi lapsi ja autoon pitää saada mahtuu 3 istuinta vierekkäin niin kaikki vaan yksinkertaiusesti ei sovi. kannattaa miettiä tällästäkin ennenkuin rupee naureskelee. näitä on käyty testailee ihan liikkeessä. ja jos rahaa ei ole hankkia kahta istuinta suoraan käteisellä, niin ollaan sit varmaan tosi paskoja vanhempia :/
 

Yhteistyössä