mirena04:lle olis asiaa

No tää nyt ei ollut varsinainen k-18 -uni.

No mie olin saanut tietää että Ville oli ratkennut ryyppäämään. Etin sitten Villen käsiini ja aloin kysellä että minkä ihmeen takia hänet on tavattu puoliksi juotu viskipullo kädessä. Ville oli ihan suruissaan ja kertoi että hänen hyvä ystävänsä oli kuollut tsunamissa :o :whistle: . Mie siihen että kuule vaikka oma äitis ja isäs kuolis niin se on vaan pelkkä tekosyy alkaa juomaan. Mie olin ihan pettynyt ja suruissani hänen puolestaan ja Ville oli ihan reppana, häpeissään ja lutunen kuin pieni surkea koiranpentu :heart: . No kyllähän mie lopulta lepyin ja alettiin jutella tästä kaverin kuolemasta.

Ei ollut mikään action-pätkä mutta oli jotenkin niin sulonen kun pieni oli niin murheissaan :heart: . Ihan tuli sellanen äidillinen rutistus-olo :heart: .

Minua on harmittanut kun en ole moneen moneen viikkoon nähnyt Ville-unia ja kun aamulla heräsin ja muistelin unia niin ihan hymy levisi kun muistin ton unen :ashamed: :whistle: :xmas: . Pienet on ilot mulla :D !
 
Voi toista
g025.gif
 

Yhteistyössä