Oikeesti sitä itekkin lapsena kuunteli just sitä mitä radiossa tuputettiin. No se oli 80-luvulla sitten Bon Jovia, Roxettea, Scorpionsia, Madonnaa ja vaikka mitä. Aika paskaa musaahan se oli, mutta kyllä noilta (pl. Bon Jovi) yhä helmensä löytyy.
Mut niinkuin joku täällä sanoi, ei kyllä kukaan musikaalinen + älykäs ihminen kuuntele Cheekkiä. Tai ainakin helkkarin harva. Itse tunnen monia molemmat ominaisuudet omaavia ja ei ne kyllä mitään Cheekkiä kuuntele vaikka toisistaan hyvin poikkeavat musamaut heillä onkin ihan heavystä ja klassisesta jazziin tai teknomusaan.
Musikaalisuudella tarkoitan sitä, että omaa hyvän sävelkorvan. Älykkyydellä tarkoitan sitten sitä, että ajattelevaa vähän pintaa syvemmällekkin. Yleensä tuntemani ihmiset kyllä opiskelee yliopistossa tms. Ja siis kyllähän sielläkin (tai ei yliopiston bileissä, mutta kauppakorkean) jossain soi Cheek. No Kokoomus-räppiä niinkuin joku sanoi (Kauko Röyhkä?).