Huomattavasti vaikeampi elämä jos vaimo on leijona! Minä olen rauhallinen kala. Itsepähän olen vaimoni valinnut... tai no, vaimoni valitsi minut. Olis pitänyt olla jämptimpi. Niin ne naiset vaan vie miestä.
Päällepäsmäri, huomionhakuinen, dramaattinen....diiva ja kuningatar. Sitähän me leijonat ollaan, mutta onhan teitä varoitettu asiasta kaiken maailman horoskooppiesittelyissä
Hmm, oinasmiehet ne vasta itsekkäitä pelureita ovatkin! Kokemuksia aika monesta oinasmiehestä. En ikinä enää huolisi. Leijonat voivat olla hyökkääviä mutteivät mielestäni kieroja.
Leijona tarvitsee tasapainoisen kumppanin, joka hieman tasaa suurta draamaa. Siksi vaaka on horoskoopiltaan hyvä vastakohta leijonalle. Aika harva horoskooppimerkki ilmeisesti edes sopii leijonalle, mutta tosiaan vaaka on yksi niistä harvoista.
Ja tämä todettu myös tosielämässä, mies kun on vaaka
Kertokaas muuten horoskooppi"tietäjät" että mitenkähän myö sovitaan yhteen, kun mies tosiaan on leijona ja mie vesimies
Kattoo onko noissa mitään perää..