Mikä ihme on kurkussa vikana?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja räyhhh
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
R

räyhhh

Vieras
Tuntuu sellainen lievä kipu (sellainen ihan kuin siellä olisi joku pistävä juttu) toisin ajoin oikealla puolella kurkkutorvea. Mutta ei se tunnu siltä, kuin minulla olisi närästystä tai refluksitautia. Tätä vaivaa on kestänyt jo marras-joulukuusta asti eikä ohi vain mene. Tässä oli kunnon flunssa tammikuun alussa, kuin nyt tämänkin kuun alussa, eikä kumpikaan noista tuota kurkkuvaivaa pois vieneet.

Välillä alkaa tosissaan miettimään, ettei vain kurkussa olisi syöpä. Mutta sitten kuin tuo kipu on niin vaihtelevaa ja niin lievää, niin sitten miettii, että ei kai se ehkä kuitenkaan mitään vakavaa voi olla. Tosin kyllähän välillä alkaa harmittamaan, kun tuo kurkkuvaiva ei vain pois mene.

Enkä uskoisi että kyse olisi mistään stressin tai alitajunnan tuottamasta jutusta, kun ei tässä pitäisi niin liiemmin stressiä olla.
 

Yhteistyössä