V
vierailija
Vieras
alkaisitko parisuhteeseen miehen kanssa, joka hallitsisi kaikkea parisuhteessa ja yhteisessä kodissa, hänen mielensä mukaan eläisitte. kestäisitkö painostavaa ilmapiiriä? mies muuten ok.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
alkaisitko parisuhteeseen miehen kanssa, joka hallitsisi kaikkea parisuhteessa ja yhteisessä kodissa, hänen mielensä mukaan eläisitte. kestäisitkö painostavaa ilmapiiriä? mies muuten ok.
No näin.Eli kysymys kuuluu, alkaisitko parisuhteeseen miehen kanssa, jonka kanssa on painostavaa olla ja jonka kanssa ei voi elää normaalisti - mitä silloin tarkoittaa se, että "mies muuten ok"? Jokainenhan on "muuten ok", jos heidän huonoja puoliaan ei oteta huomioon. Mutta koska ne pitää ottaa, niin tuollainen tyyppi ei ole "muuten ok".
Eli en alkaisi. Mitä tuollaisestakin suhteesta muka saisi paitsi stressin ja pahan olon...
No poikkeaahan tuo aika paljon normaalitilanteesta, jossa nainen päättää jokseenkin kaikesta kotiin kuuluvasta ja miehen tehtäväksi jää hankkia rahaa ja toteuttaa naisen unelmia.
En ikipäivänä! En missään tilanteessa. Jos aviomieheni muuttuisi tuon kaltaiseksi, ensin yrittäisin hankkia hänelle apua mutta jos se ei auttaisi, olisi se minulle syy erota. Raamatun opin mukaan nainen on se joka on haurain ja häntä on kunnioitettava ja kohdeltava hellin käsin. Minä en ymmärrä naista joka alistuu miehen tahtoon parisuhteessa vaan siksi että kyseessä on MIES.
Ehkä käsitykseni on väärä, koska olen perheeni ainoa nainen (äitini kuoli kun olin pieni). Isoveljet suojelivat minua, isäni kohteli minua kuin kuningatarta. Töissäni olen ainoa nainen. Samoin mminulla on mies ja kolme poikaa. Olen ollut aina vähän keskipiste, se joka häärää keittiössä, joka pitää huolen että koti on puhdas ja kaunis mutta kaupassa kauppakassit kantaa mies ja vanhempi poikani.