meni väärään numeroon..

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja hauskaa...
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Turha märehtiä. Soita sille, kysy missä mennään ja kiitti kaikesta. Turha SUN on tuollaisia jäädä pyörittelemään päässäsi jos mies on jo kevein mielin muualla. Tai jos kyseessä on joku oikeasti inhimillinen erehdys ja mies on liian pelokas kohtaamaan sua. (vaikka sellainenkin äijä kannattaa hävittää heti)

Soita. Kyse ei ole siitä kumpi ""voittaa"" tai ""nöyrtyy"" - sulla on oikeus mielenrauhaan, hanki se.
 
Samaan mieltä siitä, että soita sille.

Kysy, että mikä tämä juttu oli, niin se voisi jotain jopa selittää. Hyvä syy olisi soittaa myös, mikäli teillä on toistenne tavaroita, sillä joutuuhan ne joskus hakemaan poiskin.

Tai ilmesty yllättävään aikaan hakemaan niitä tavaroitasi hänen ovensa takaa, ehkä saat selville jopa enemmän...
 
että joko kuulunut?

Voi olla parempi, että yrität unohtaa sen miehen ja järjestät elämäs muutoin, kuin hänen kanssaan. Pitemmän päälle tosta teidän suhteesta/liitosta ei taitais tulla mitään, mikäli jo seurusteluaikana toinen pettää tai valehtelee. Hänen tämän tehtyä sinulle, sinä epäilisit aina miestä ja pitemmän päälle se ei ole hyvä. Muutoinkin hän osoittaa olevansa ""kunnoton"", koska ei ota sinuun yhteyttä.

Sinä olet vielä nuori ja vapaa, siis etsi itsellesi kunnollinen ja arvoisesi mies. Tällä hetkellä, kun sinulla ei ole lapsia, niin on paljon helpompi jättää toinen, eikä tarvitse sietää millaista kohtelua tahansa.Kyllä niitä hyviäkin miehiä vielä löytyy uskopois.
 

Yhteistyössä