V
vieras
Vieras
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Alkuperäinen kirjoittaja 9kk ja 2v lasten äiti:Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Meillä on myös karkkikaappi ja aina siellä on jotain, keksejä tottakai ja pullaa ja jäätelöä yms. pakastimessa. Lapset meillä saa syödä ihan normaalisti keksejä yms. jos pöytään laitetaan ja karkkipäivä on lauantai, jäätelöä tulee syötyä aika usein. Ite valitettavasti napsin turhan usein karkkeja, lähes päivittäin välillä. Meillä lapset on 10 kk ja 4v ja molemmat saa ihan herkkuja kun muutkin.
siis saako teidän 10kk herkkuja??
Miksei saisi, ei senkään suu tuohesta ole? Eipä tuo kipeeksi niistä ole tullut tai mitään allergioita pukannut. Ensin toki vähän vaan lipaista jäätelöstä yms. viimeksi söi kyllä koko ville vallattoman.
Jatkan vielä juttua, tuli mieleen yksi vieras kun pyysi lapselleen leipää kahvipöydässä, poika oli noin 2,5v ja sai leipänsä. Pikkasen veti poika pulttia kun meidän esikoinen, sillon 1v sai ottaa pöydästä mitä halusi. Mutta eipä meidän lapset tyhjää kylässä kylässä pullavatia kun tietää että saa huomennakin.