Masentaa?!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

vierailija

Vieras
Mä oon niin loppu. Mies ei ole ollenkaan kotona (paitsi kännissä vkl / iltaisin). Itse siis 6v poikapuolen ja oman 1, 5v tytön kanssa päivät pitkät kotona. Tänään tyttö taas narisi, omaan tapaansa.
Istui siis lattialla ja narisi/vinku. AJATTELIN että "hiljentyisköhän se jos ohimennen potkaisisi" Hyi! Mulle tuli niin huono olo. Miten voi tollainen ajatus edes käydä mielessä?!? Käy itkettää (nytkin) kun mietin, mitä ajattelin..
 
Koita olla takertumatta liikaa siihen ajatukseen kun niitä ikäviä ajatuksia tulee ja menee, sillon varsinkin kun masentaa ja on vaikeaa. Et kuitenkaan pohjimmiltas sellasta halua tehdä, joten älä ole liian ankara ittelles siitä. Ehkä sun kannattais enemmänkin alkaa miettimään miten sen tilanteen sais korjattua? Haluaako miehes olla yhessä ja korjata asiat ja hakea mahdollisesti apua itselleenkin?
Ei toi tilanne nyt oikein hyvältä tunnu ja sua sekä lapsia kohtaan tuo on epäreilua myös.
 
Tässä malli esimerkki miten naiset tykkää jännä miehistä ja valitsee taas sen sekoboltsin ja taas itketään täällä! Jotain rotia kumppanin valintaan! Tuolla on kunnollisiakin miehiä vaan eihän ne kiinnosta kun ovat liian hyvä tapaisia!!
 

Yhteistyössä