Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Alkuperäinen kirjoittaja HP:Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Olet tavannut, kaikki nämä jaetut ajatukset vain ovat sellaisia, joista ei vieraskoreuden takia puhuta ääneen, vaan ne käy vain päässä. Hyvin harva puhuu asioistaan suoraan ja ne jotka puhuvat suoraan ovat oikeastaan hieman mauttomia, koska eivät osaa olla hienotunteisia.
Miksi asioista ei voisi puhua suoraan? Meillä töissä on ihan sovittu, että asioista puhutaan suoraan, ei selän takana eikä kiertoteitä.
No joo, mutta tuskin sinäkään suoruuden ja rehellisyyden nimissä kuittaisit kaverin valituksen aamuruuhkista sanomalla 'vi--uux lähit niin myöhään'. Näinhän palstalla usein toimitaan. Onneksi kaikki ei tee näin![]()
Oikeesti, miksei lähtenyt aikasemmin