V
vieras
Vieras
Mitenkä menee jos ottaakin loman rahana? Mitenkä siitä saa korvauksia? Mies suunnittelee jos ei pitäs lomaa vaan ottas sen rahana ja ois sen ajan töissä.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Työnantajan on annettava loma todistettavasti, ainakaan meidän työnantaja ei maksa rahana.
Alkuperäinen kirjoittaja Williviini:työnantajan ei tartte suostua siihen
Alkuperäinen kirjoittaja mieti:Kannattaa kyllä miettiä... Tulee pitkä pätkä töitä taas ennen seuraavaa lomaa! Omaa jaksamista pitää todella ajatella!
Alkuperäinen kirjoittaja mieti:Kannattaa kyllä miettiä... Tulee pitkä pätkä töitä taas ennen seuraavaa lomaa! Omaa jaksamista pitää todella ajatella!
Alkuperäinen kirjoittaja Dietorelle:se kannattaa muistaa että menee aika lailla veroa kun tulee sen normaalitulon päälle. varmaan puolet menee veroihin
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Alkuperäinen kirjoittaja Dietorelle:se kannattaa muistaa että menee aika lailla veroa kun tulee sen normaalitulon päälle. varmaan puolet menee veroihin
Kannattais valita B-vaihtoehto verokortista...
Alkuperäinen kirjoittaja Dietorelle:Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Alkuperäinen kirjoittaja Dietorelle:se kannattaa muistaa että menee aika lailla veroa kun tulee sen normaalitulon päälle. varmaan puolet menee veroihin
Kannattais valita B-vaihtoehto verokortista...
eli
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Alkuperäinen kirjoittaja Dietorelle:Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Alkuperäinen kirjoittaja Dietorelle:se kannattaa muistaa että menee aika lailla veroa kun tulee sen normaalitulon päälle. varmaan puolet menee veroihin
Kannattais valita B-vaihtoehto verokortista...
eli
Eli kaikki maksettava palkka menee normi% mukaan kun valitsee B-vaihtoehdon verokortista.
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Eli kaikki maksettava palkka menee normi% mukaan kun valitsee B-vaihtoehdon verokortista.
Alkuperäinen kirjoittaja Dietorelle:jos menee vain normaaliprosentti niin silloinhan maksat liian vähän veroa. mitä järkeä sen lisäprosentin mukaan mitään olisi maksaa?