Linda Line-laivayhtiöstä kokemuksia?

Pikkukaupunkilainen

Aktiivinen jäsen
28.06.2011
9 370
16
38
Tarkoitus olisi tuossa marras-joulukuun vaihteessa poiketa päiväseltään Tallinnassa ja Linda Linen paatilla sinne pääsisi suht nopeasti...
En ole kuitenkaan ennen ko. yhtiön palveluksia käyttänyt , joten olisiko jollain muulla kokemuksia?
Ruusuja / risuja?
 
Luin Linda Linen nettisivua ja alkoi periaatteen vuoksi suututtaa. Jos valitsee turistiluokan sijasta korkeamman Linda-luokan, matkan hintaan sisältyy alkoholijuoma sekä etuasema maihinnousussa (mutta ei oikeastaan muuta ekstraa). Siis alkoholinkäytöllä matkan aikana pääsee parhaaseen A-ryhmään. En sylje lasiin, mutta silti WTF! En aio käyttää Lindan palveluita.
 
linda kaikista herkin laiva tuulelle että peruvat liikenteen mikäli liia kova tuuli. kerran ollut tosi kova merenkäynti kun laiva just liikkui ja todella huono olo kun tultiin takas talllinasta.
 
Alkuperäinen kirjoittaja sähköpaimenkoira;27550130:
Luin Linda Linen nettisivua ja alkoi periaatteen vuoksi suututtaa. Jos valitsee turistiluokan sijasta korkeamman Linda-luokan, matkan hintaan sisältyy alkoholijuoma sekä etuasema maihinnousussa (mutta ei oikeastaan muuta ekstraa). Siis alkoholinkäytöllä matkan aikana pääsee parhaaseen A-ryhmään. En sylje lasiin, mutta silti WTF! En aio käyttää Lindan palveluita.

Onhan tuo kyseenalaista...
Niin, siis - onko kellään ihan kokemuksia tästä laivayhtiöstä?
 
ei mitään valittamista. Monta kertaa mennyt Lindan kyydissä.

Mutta tosiaan jos on yhtään enempi tuulista niin heiluu ne paatit tosi kovasti ja peruuttavat lähdöt ensimmäisinä.
 
on pieni ja nopea. Hieman kuin lentokoneessa olisi. Siellä on penkit tiukassa ja mitään ohjelmaa, viihdettä, kävelytiloja ei ole. Se on kulkuneuvo, eikä huvittelukeidas, kuten isommat laivat. Ihan hyvin siis ajaa asiansa.
 
[QUOTE="heta";27550321]Olen käynyt monta kertaa Tallinnassa Linda linella. Palvelu moitteetonta, ei mitään valittamista. Jatkossakin valitsen saman.[/QUOTE]

Luin jostain muualta netistä, että peruvat helposti nuo risteilynsä ja sitten tulee ylimääräistä sähläystä siellä Tallinnan päässä, kun yrittää järjestää paluukyytiä.
Kuinka helposti nuo yleensä peruuttavat ?
 
Linda line peruu lähtöjään usein eikä aina pelkästään sääsyistä. Liikenne voidaan varoittamatta lopettaa lokakuussa, kuten tänä vuonna. Maksettuja matkalippuja ei välttämättä kuitenkaan hyvitetä/palauteta. Netissä julkaistaan paikkaansapitämättömiä tietoja.
Yhtiö on erittäin epävarma ja epäluotettava eikä kunnioita lainkaan mitään kuluttajasäädöksiä.
En suosittele kenellekään ko. yhtiötä.
 

Yhteistyössä