Limainen kakka

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vieras
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

vieras

Vieras
Hei! 2 vuotiaalla tytöllämme on nyt 5 päivän ajan ollut kakan seassa limaa,mistä voisi johtua? Kakka ei ole mitenkään erityisen löysää tai erikoisen väristä,ehkä haisee vahvemmalle mitä yleensä.Mietin voisiko johtua d-vitamiini tableteista mitä olen alkanut antamaan?Ollaan kyllä menossa lääkärin,jos tämä jatkuu.
 
En usko,että on ummetusta kakkaa kyllä tulee useammin mitä yleensä,ehkä n. 3-4 kertaa päivässä,välillä saattaa tulla sellainen pieni kakka,mikä on melkein kokonaan limaa,mitä ihmettä tämä voisi olla?
 
Nostanpa tämän, koska meillä sama ongelma ja lapsi juuri 2v (poika). Pari viikkoa nyt suunnilleen jatkunut ja ihan sama juttu, että välillä saattaa tulla sellainen pieni kakka, joka on melkein kokonaan limaa, tai sitten kakka on "peittynyt" limaan.
 

Yhteistyössä