Liberon vaipoista

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Rudebox
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

Rudebox

Jäsen
12.11.2006
657
6
18
Onko jollain muullakin ollut ongelmia Liberon vapoilla? Me ollaan aina käytetty Liberoita, mutta nyt koko 4 aiheutti aivan kaameeta ihottumaa. Annettiin pakkaus naapurille, jolle myös puhkesi ihottuma! Lähetin vaippoja Liberon pyynnöstä heille tutkittavaksi, mutteivät löytäneet niistä mitään.
Nyt kun oltiin maalla kaupassa ei ollut muuta kuin Liberoa, ja saman tien tytön peppu oli taas ihottumassa.
Onko teillä ollut iho-ongelmia näitten kanssa?
 
Alkuperäinen kirjoittaja Rudebox:
No onpas outoa, mutta hyvä ettei muille ole tullut ongelmia.
Täytyy varmasti vaihtaa merkkiä vaan, vaikkei haluaisi :-(

Kysyitkö neuvolasta et mikä vois olla? voihan olla että lapsesi on jollekkin ainesosalle herkkä? tiiä sitten..
 
JA MIE OLEN MIETTINY KOKO LAPSENI PIENEN IÄN NEUVOLA AKKOJEN KANS ETTÄ MISTÄ NE NÄPYT JOHTUU!! MEILLÄ SIIS KÄYTETTY SYNTYMÄSTÄ ASTI LIBEROA POIKANYT VUODEN IKÄNEN.
KUN TARKEMMIN MIETTII..NIIN YKS KERTA EI OLLU OIKEAA LIBERO KOKOA NI PITI OTTAA JOTAKI RAINBOW HALPA VAIPPOJA.NIISTÄ EI TULLUT MITÄÄN..MIKS OON NIIN TOLLO ETTEN OO TÄTÄ AIEMMIN HUOMANNU..
 
Meillä typy on jo 1v5kk, joten neuvolassa ei olla käyty vähään aikaan. Enkä usko että täti sen kummemin tiedä siitä...
Hyvä SAMAJUTTU jos tämä keskustelu herätti ajatuksia - kokeile ihmeessä toista merkkiä! Me ollaan nyt siirretty Pampperssiin, vaikka onkin vähän totuttelemista kun ovat niin erilaiset.
 

Yhteistyössä