R
Rukoilijasirkka
Vieras
Alkuperäinen kirjoittaja turkilmas:Pakko sen verran kommentoida että vierestä olen seurannut yhden perheen touhuja. Heillä syödään vallan rasvaisia juustoja, maitona on kevytmaitoa, lapset saavat aina kun haluavat karkkeja, iltapalaksi grillaavat todella usein makkaraa yms., viikonloppuisin lapset syövät aina sipsejä, jätskiä saavat myös päivittäin yms. yms.
Lapset eivät harrasta mitään liikuntaa muuta kuin pihassa leikkimistä ja äiti ei liioin koskaan ole harrastanut mitään liikuntaa. Käy autolla viereisessä kaupassakin. Ainoastaan isä käy silloin tällöin lenkillä.
Ja tämä perhe on NIIN hoikka. Lapset on suorastaan laihoja ja äiti toivoisi itse saavansa edes vähän lihaa luidensa ympärille.
Jos ne ei sitten napostele aterioiden välissä? ja joillain on kyl ihan ihme ruuansulatus, et ne vaan ei liho. Oispa mullakin, tykkään syödä.