Lasten hukkumiskuolemille jatkoa.Nyt vajaa 2 vuotias Valkealassa

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "vieras"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

"vieras"

Vieras
Alle 2-vuotias poika hukkui pihalampeen Valkeakoskella
AamulehtiLähetä palautetta toimittajalle

Valkeakoskella asuva pikkupoika putosi perheen omakotitalon pihassa sijaitsevaan lampeen perjantaina päivällä.

Pelastusyrityksistä huolimatta Taysiin kiidätetty poika menehtyi viime yönä. Lasta oli alettu elvyttää jo kotipihassa.

Poliisi tutkii, onko kyseessä puhdas onnettomuus vai liittyykö traagiseen tapahtumaan rikosta, esimerkiksi laiminlyöntiä.

Hukkunut poika olisi täyttänyt heinäkuussa kaksi vuotta.

Aivan viime viikkojen aikana eri puolilla Suomea on hukkunut kohtuuttoman monta lasta. Pääsiäisviikolla hukkui yhteensä neljä pientä poikaa.


ONKO SE JOTENKIN LIIKAA VAADITTU KATSOA LAPSEN PERÄÄN VEDEN ÄÄRELLÄ????
 
Aivan kauheaa. Kun ajattelee omalle kohdalle, nähdä se oma rakas lapsi velttoja ja liikkumattomana. Kyynel puskee ihan väkisin pelkästä ajatuksestakin.

Tässäkään kohtaa me palstalaiset emme tiedä mitä sielä on tapahtunut, syyttelyt ei auta mitään. Mutta itse en lapsellisena ikinä ottaisi pihaani minkäänlaista lutakkoa.
 
Ainahan ihmisiä on hukkunut. 99,99999% lapsista kuitenkaan ei huku!
Ihmisiä tässä kuitenkin ollaan. Arvaamattomia vahinkoja sattuu ihan kaikille. Kukaan ei ole täydellinen. Yleensä ne vahingot vaan on paljon vaarattomampia.
 

Yhteistyössä