Alkuperäinen kirjoittaja Astmaatikon äiti:
Alkuperäinen kirjoittaja ap:
Ongelmana siis se että lapsi alkaa illasta yskimään. Ja tuo yks suihkaus ei riitä mihinkään. 2 auttaa yleensä. Ja ei siis vielä ole todettu astmaa eikä muuta lääkitystä käytössä. Ollaan lähdössä mökille ja hirvittää. Ollaan saaressa ja rantakin huonon metsäauto tien päässä. Päivystykseen 130 km. Kyllähän ne ambulanssissa antaa kans spiiraa. mut hurjalle tuntuu.
Öö, älkää menkö? Tai sitten käväisette lääkärissä uudemman kerran ja pyydätte kokeeksi hoitavan lääkkeen käyttöön, jos siitä saisi avun. Onko lapsi heinäallerginen? Se voi tuoda noita oireita.
Siis tunti sitte tultiin lääkäristä. Ja ei voi mitään tehdä. Lähete on menossa keskussairaalaan että aika tulee syksyyn mennessä.
Ois meidän ainoa kesäloma reissu. ja aika epäreilua muita kohtaan (5 muuta lasta) jos ei lähdetä. Mökki on osittain oma ja siksi ilmainen eli muuta lomapaikkaa ei vaihtoehtona.
Toisaalta saattaa mennä useampikin päivä ilman että tarvii antaa ventolinea mutta sitten kun tarvii niin ei meinaa auttaa.