H
"HUH"
Vieras
Onko ihan normaalia oksennella viimeisillään raskaana? Ja niin, sitten itse asiaan, älä valita. Sun sisko ei ole mitenkään velvollinen hoitamaan lastasi. Ei se ole sen lapsen toinen huoltaja. Missä isä?
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
faktat
-siis hän on kohta valmis sosionomi.
-hän on laiska ja itsekäs.
-enkä tiedä osaako hän töitään hoitaa kun ei vielä ole työelämässä.
mutta ihmettelen sitä miten hän kuvittelee jaksavansa hoitaa 21 täysin vieraan ihmisen lasta jos hakeutuu päiväkotiin töihin. (jo tiedän että niitä 21lasta kohdin on 3hoitajaa,mut on se aika monta lasta per henkilö ja lastentarhanopettajalla on siinä se rankin työ). kun ei jaksa 1vuorokautta.
niin ja olen minä siskoa auttanut rahallisesti,tukemalla henkisesti, kuuntelemalla. mitä hän nyt on tarvinnutkaan.
lisäksi autan myös tarvittaessa vaikka täysin vierasta ihmistä,jos joku on avun tarpeessa. enkä käsi miksi monet ihmiset on niin itsekkäitä.