H
hmm
Vieras
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Alkuperäinen kirjoittaja juu:Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Neuvoa vaan kyselisin kun en tiädä miten ottaisin asian puheeksi, hän ei selvästikkään kehtaa minulle itse kertoa asiaa.
On jo vuoden verran seurustellut, asutaan pienellä paikkakunnalla ja varmaan häpeää asiaa, minä en vastusta sitä mitenkään, mutta pitäis varmaan puhua asiasta.
Olen suustani aika töks töks välillä, eli pitäisi varmaan miettiä ennenkuin puhuu, onko kenelläkään kokemuksia?
Lähetä kirje! Ja kutsu heidät kylään. Varmasti haluat tutustua lapsesi elämänkumppaniin ja osoita se hänelle.
siis lapseni asuaa vielä kotona ja näen hänen kumppaniaan muutaman kerran viikossa, edelleenkin haluaisin tietää onko kenelläkään kokemusta asiasta, otanko itse puheeksi vai odotanko toisen vuoden vielä?
Mulla on sitä kokemusta siltä lapsen/nuoren puolelta!
Odotan innolla että vastaat johonkin noista mun kommenteista/ kysymyksistä.