lämpöpussi rattaisiin???

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja äiti
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

äiti

Aktiivinen jäsen
20.01.2004
3 643
0
36
Mietin tässä että mikä olisi hyvä lämpöpussi rattaisiin täksi talveksi, lapsi nyt 8kk.

Meillä on Emmaljungan edge vaunut, nukkuu vaunukopassa kyllä päikkärit mutta liikutaanhan me muutenkin niin silloin ratasosa käytössä ja saattaa siinäkin uni tulla. Makuupussiin jos laittaa niin ei saa valjaita kiinni. Mikä olis sellainen lämpöpussi mihin noikin iso lapsi mahtuu???
 
Itselläni oli käytössä emmaljungan pehmeästäkantokopasta saatava lämpöpussi ja sinne mahduttiin aina tuonne lähemmäksi 1½ vuotta. Sitä itse suosittelisin, mut taitaa olla sulle liian kallis vaihtoehto, kun sulla on jo tuo koppa itessään. Maksaa jotain 120?. Muuten en osaa sua auttaa.
 
http://www.lastentarvike.fi/default.asp?docId=11971&paatuoteid=207&valikoimaid=1
Meillä on tämä, jos tätä tarkoitat. Ainakin 1v5kk tyttö pujahtaa sinne ihan kevyesti. Valjaat saa läpi ja pussin alaosaa voi käyttää ympäri vuoden suojaamassa rattaita. Irtoaa vetoketjulla päällisestä. Hyvältä ja TOSI lämpimältä vaikuttaa meistä. Talvella näkee toimivuuden sitten käytännössä toppavaatteiden kanssa. Saatte varmasti noita liikkeessä ihan sovitellakin sitten. Toivottavasti "se oikea" löytyy :D
 
Miten tuo lämpöpussi käytännössä toimii. Meillä siis pehmeä koppa, josta saa tällaisen lämpöpussin...ja ny tyhmänä kysyn, että miten? Kovikkeet pois, mut mitä muuta? Malli on Brio Nova.
 

Yhteistyössä