U
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Sairasta, todella sairasta. Tuli mieleen, että oisko mennyt akupunktiot vituralleen...Voihan olla että vanhemmat ei tosiaan ole tienneet asiasta mitään (heitähän kuitenkin varmaan ekana epäillään), jos vaikka akupunkteeraaja on tehnyt virheen ja jättänyt kertomatta. Eiks sitä akupunktiota Kiinassa aika paljon käytetä sairauksien hoitoon ja ehkäisyyn?
Alkuperäinen kirjoittaja mustikkatassu:tästä tulee mieleen kun aikanaan kuulin jutun kun lapsenhoitaja oli vauvan aukileeseen pistelly nuppineuloja kun se itki, lienee kylläkin urbaaanilegendaa :/
Alkuperäinen kirjoittaja MySelene:Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Sairasta, todella sairasta. Tuli mieleen, että oisko mennyt akupunktiot vituralleen...Voihan olla että vanhemmat ei tosiaan ole tienneet asiasta mitään (heitähän kuitenkin varmaan ekana epäillään), jos vaikka akupunkteeraaja on tehnyt virheen ja jättänyt kertomatta. Eiks sitä akupunktiota Kiinassa aika paljon käytetä sairauksien hoitoon ja ehkäisyyn?
näin minäkin luulen! kauheeta silti!![]()
Alkuperäinen kirjoittaja Kyykerö:Alkuperäinen kirjoittaja MySelene:Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Sairasta, todella sairasta. Tuli mieleen, että oisko mennyt akupunktiot vituralleen...Voihan olla että vanhemmat ei tosiaan ole tienneet asiasta mitään (heitähän kuitenkin varmaan ekana epäillään), jos vaikka akupunkteeraaja on tehnyt virheen ja jättänyt kertomatta. Eiks sitä akupunktiota Kiinassa aika paljon käytetä sairauksien hoitoon ja ehkäisyyn?
näin minäkin luulen! kauheeta silti!![]()
En usko. Pakkohan tuon on olla tahallista, jos neulat ovat noin syvällä. Kaikkein huonoinkaan akupunktuurin suorittaja ei onnistuisi vahingossa istuttamaan neuloja noin syvälle.