V
"vieras"
Vieras
Iltaisin vaan. Joka ikinen paikka desinfioitu tai saunotettu ja taas illalla näkyy mato perseessä
La-aamuna lääke otettu. Tuun hulluksi 
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Otitko tarpeeks niitä lääkkeitä ? Ei kuulosta siltä, että olis tehonneet.
Pyrivinkö? Aina ei kerta-annos auta, ja apteekista kuulin, että sille voi madot tulla immuuniski.
Joskus vielä muutamankin päivän jlk. voi ulosteen mukana tulla eläviä matoja. Jos uusintalääkitys sen n. 14 vrkn. päästäkään ei tunnu hävittävän matoja, kannattaa kokeilla sitä reseptilääkettä ( jonka nimeä en koskaan muista:snotty![]()
Mulle annettiin ohjeistus, että jos kuhina käy vielä lääkkeen oton jälkeen niin uusi annostus vaan heti perään. Jos ei kolmantena iltana auta niin lääkäriin. Meillä auttoi toinen annos pojalla, jolla matoja oli kaikkein eniten. Ja siis ihan oikea määrä annettiin jo ekalla kerralla. Osa vaan jonkun syyn takia selvisi ekasta annoksesta hengissä...![]()
Syytä siskoasi. Hyökkäys on paras puolustus.Yh itsellä kihomatoja, enkä uskalla kertoa vanhemmille nimittäin siskoni alkaa tietenkin haukkumaan. Joskus pienenä ehkä 7 vuotiaana otettiin matolääkkeet ja noin, mutta oon nyt tosiaan 13.v, ja on kesäloma, joten syynä yleensä käyttäisin koulun vessoja, mutta nyt en oikeastaan keksi mistä nämä kihomadot keskellä kesää on tulleet. Yhtä helvettiä koko kihomadot, vaikka vaarattomia onki.
![]()