kynsisieni?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja masumamma
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
M

masumamma

Vieras
Heippa ystävät.

Elikkäs minulla on puolitoista vuotias poika ja huomasin eilen että hänen varpaankyntensä on irtoamaisillaan. Aloin tutkia sitä ja kynsi oli vain karvanverran kiinni ja nyppäsin sen irti. Kynnen alla oli jo uusi terveen näköinen kynsi. Toisen jalan pottuvarpaan kynsi myös irtoamassa saman näköisesti kuin toisessa jalassakin. Toisessa jalassa lisäksi pikkuvarpaan kynsi näytti paksulta ja kellertävältä.

Voiko siis olla mahdollista että pojalla olisi kynsisieni? Samanlaiselta vaikuttaa kuin aukuistenkin kynsisieni. Haluaisinkin tietää että onko muilla ollut vastaavaa ja kuinka lapsella niitä hoidetaa?

Meillä on puolitoistavuotis neuvola lääkäri muutaman viikon sisään mutta huolissani haluaisin kuulla onko muilla vastaavaa ollut.
Onneksi pääsee kohta lääkäriin

kiitos kaikille vastanneille jo etukäteen :hug:
 

Similar threads

M
Viestiä
3
Luettu
964
M

Yhteistyössä