Kukaan tilannut leluja USA.ta?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja tonttu jo liikkeellä
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Alkuperäinen kirjoittaja Keittiönoita:
Alkuperäinen kirjoittaja ekoeemeli:
Miksi suosia ulkomaista, kysyisin?
No esimerkiksi siksi, että työhöni liittyvää kirjallisuutta ei tuoteta Suomessa. Yleensä tilaan ulkomailta juuri kirjoja ja läheskään kaikkia niitä ei edes saa suomalaisista kirjakaupoista.

No ton ymmärrän.
Mutta lelua atlantin takaa en.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Lunatic:
No ton ymmärrän.
Mutta lelua atlantin takaa en.
Mä tilaan ulkomailta silloin, kun haluamaani tuotetta ei joko saa Suomesta tai hinta Suomessa on merkittävästi korkeampi kuin ulkomailta tilattuna. Oma vaivansa kun on siinä tullaamisessakin, joten muutaman euron takia en ala tilaamaan ulkomailta.

 
Alkuperäinen kirjoittaja Meade:
Alkuperäinen kirjoittaja Nalkuttava Talonmies:
Alkuperäinen kirjoittaja Meade:
toys ar us on kallis. Mutta ton saa 200e pintaan vielä tänään Kodin1:stä kupongilla. mäkin kuolasin sitä, mutta mulla on vanhemman generaation Mindstormit jo.
Kiitos vinkistä.
Ollaan tänään menossa kodin1:seen. täytyy käydä vilkasemassa. Mikä kuponki kyseessä? Huomasin kyllä, että legoissa oli tarjous, että halvemman saa puoleen hintaan, mutta kupongit on jäänyt huomaamatta.

meille tuli sellainen -30% kuponki kotiin, voimassa eilen ja tänään.

Kiitos. Meillä on plussakortti miehen nimellä, niin noin tarjoukset tulee sen nimellä postista. Mun täytyykin kysäistä kun se tulee töistä kotiin, että onko se saanut mitään kirjettä.

[/quote]

Nonni, kupongilla haettu mindstorm miehelle pukinkonttiin. Kiitos nalkuttavalle talonmiehelle vinkistä. :flower: Ostettiin samalla muitakin legoja. :D

 
Alkuperäinen kirjoittaja Meade:
Alkuperäinen kirjoittaja tonttu jo liikkeellä:
En ole löytänyt ebay.uk:sta yhtään liikettä joka toimittaisi suomeen???
Ja uutta tavaraa siis tarvisin...

No, mä olen pääasiassa ostanut ebaystä. Kyllä sieelä uusiakin tavaroita on paljon. Sieltä vasemmasta sivusta voi valita, että etsii vain uusia tuotteita. Sitten kannattaa katsoa ebay shopin puolelta. Jos myyjä on merkinnyt, että lähettää vain Englantiin, niin kannattaa silti laittaa myyjälle viesti, että lähettäkö Suomeen ja jos lähettää niin mitä maksaa. Mulle ei ole kuin kerran vastattu kieltävästi ja silloinkin myyjä oli vasta-alkaja Amerikasta ja vastasi, ettei vielä uskalla ulkomaille lähettää.
amatzon.uk kannattaa myös katsoa.

Vaatteita olen ostanut nextiltä. En nyt muista lähettääkö ne muita juttuja Suomeen kuin vaatteita. Mark&Spencerin sivuja olen kattellut. Ne lähettää kanssa Suomeen, mutta sieltä en ole tilannut.
http://www.marksandspencer.com/
http://www.nextdirectory.eu/
Saksassa on leluja mistä olen ostanu
http://www.spielparadies.com/
http://www.mytoys.de

Tein just lelutilauksen tänne:
http://www.loopoo.de
Tilasin neljä isoa legopakettia ja postikuluiksi tuli 12,5 euroa. Nähtäväksi vielä jää miten tilaus etenee. Suosittelen kurkkaamaan.

 

Yhteistyössä