K
kyllästynyt hoitaja
Vieras
Muistutan, että päiväkodissa jokainen virikehoitolapsi on liikaa varsinkin iltapäivisin ja ennen juhlapyhiä. Kuinkas kauan aiot omaasi tai omiasi huomenna virikehoidattaa?
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Ei oo lapsia enää hoitoon. Mutta hei haloo, huomenna on ihan normaali työpäivä vielä
Ei ole ainakaan silloin kun hoitotyötä tehdään rankan viikon jälkeen vajaalla miehityksellä vuoroja venyttäen. Osa hoitajista kun on jo lomilla, mutta virikeäidit ja isät eivät sitä mitenkään halua ottaa huomioon.
Kysymys kuuluu: Miksi ihmeessä et voisi panostaa lapseesi, että hän saisi vähän mukavammat kesäiset oltavat kuin päiväkodin hikisen pienet ja meluisat tilat?
Ei ole ainakaan silloin kun hoitotyötä tehdään rankan viikon jälkeen vajaalla miehityksellä vuoroja venyttäen. Osa hoitajista kun on jo lomilla, mutta virikeäidit ja isät eivät sitä mitenkään halua ottaa huomioon.
Kysymys kuuluu: Miksi ihmeessä et voisi panostaa lapseesi, että hän saisi vähän mukavammat kesäiset oltavat kuin päiväkodin hikisen pienet ja meluisat tilat?
Koska meidän lapsi tykkää niiin kauheasti olla päiväkodissa että aina vapaapäivinäkin kysyy että miksei pääse päiväkotiin.
Tuollaisia selityksiä kuulee vähän väliä. Järkyttävää, miten huonoja vanhempia meillä on pilvin pimein, kun eivät saa lastaan viihtymään.
Hei kyllästynyt! Vanhemmillakin on huomenna normaali työpäivä. Samalla lailla hekin joutuvat tekemään vajaalla miehityksellä, kun osa työkavereista lomailee
Järkyttäviä tuollaiset hoitajat, hakeudu muihin töihin
Mä niin ymmärrän mitä ap tarkoittaa. Työssäkäyvät vanhemmat hakee huomenna lapset mahdollisimman aikaisin. Sitten seisot virikelapsen kanssa 1 1/2 h pihalla ja yrität selittää sille: "Ei kello ole vielä kovin paljon, kaikki kaverit on vaan tänään haettu paljon aikaisemmin. Kyllä sun isä/äiti kohta tulee..."
Hakeudu sinä hoitajaksi![]()
Hakeudun heti kun on paikka vapaanaHakeudu sinä hoitajaksi![]()
Kuinka kauan aiotte huomenna, ylihuomenna, sitä seuraavana päivänä virikehoidattaa sukulaisvanhuksianne?
Meillä vanhustyössä ei levätä raskaan työviikon jälkeen koska mitään työviikkoa ei edes kolmivuorotyössä varsinaisesti ole.
Silti meillä tehdään töitä ahtaissa tiloissa vajaalla miehityksellä lomien ja sairaslomien takia.
Toivottavasti varsinkaan sinä ap et kuormita meitä hoitajia pitämällä sukulaisvanhustasi kotihoidon/laitoshoidon/palveluasumisen varassa![]()
Olen pahoillani puolestasi, että vaarannan työpaikkasi, palkkasi ja paikkasi yhteiskunnassa, mutta EN YHTÄÄN.Muistutan, että päiväkodissa jokainen virikehoitolapsi on liikaa varsinkin iltapäivisin ja ennen juhlapyhiä. Kuinkas kauan aiot omaasi tai omiasi huomenna virikehoidattaa?