Kuinka monta toppapukua vauvasi omistaa? =)

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "äippä"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Ä

"äippä"

Vieras
Meillä 3. =) Nyt käytössä veljen vanha 62cm puku. Kirpparilta ostin äitiyspakkauksen puvun varapuvuksi. Viime talven loppualesta ostin 74cm haalarin, kun halvalla sai..
 
Koska nuo ovat kaikki eri kokoa niin yhden sopivan kokoisen. Nyt on vielä käytetty fleecehaalaria. Seuraavaksi otetaan käyttöön eka toppahaalari, koska se on sopivan kokoinen, kun tuo fleece jää pieneksi. Sitten on se pakkauksen toppapuku joka on tosi iso vielä :)
 
No ainakin yhden. Tuosta pakkauksen puvusta en tiedä ehditäänkö sitä pitämään tänä talvena. Vauvalla nyt käytössä 56 koko. :) Vaikka jos tulee niin kylmä talvi kun viime talvi niin varmasti tuota isompaakin käytetään, että mahntuu enemmän vaatetta alle.
 
Äitiyspakkauksen toppapuku.
Edellisen äitiyspakkauksen toppapuku saatiin.
Reiman toppapuku koko 68, mummo osti.
Lisäksi sellainen paksu puku, jossa alaosa pussi ja se on neppareilla kiinni takkimaisessa yläosassa.. hihoissa valmiina "lapaset" ja pussiosassa reikä turvaistuimen hihnaa varten. Tosi hyvä ja lämmin puku (mummo osti).
 

Yhteistyössä