KILOPINO NRO 8

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Lianna
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
L

Lianna

Vieras
Nyt minulla on iloista kerrottavaa, -400g viikossa! Se tuntuu paljolta monen -100g viikon jälkeen. Olen huomannut kiinteytymistä ja jenkkakahvat ovat liki poissa! =)

 
(Edellinen punnitus: -1100g / 64,6kg)
Painoa tullut lisää +200g ja paino nyt siis 64,8kg.
Kokonaispudotus -3,0kg.

Liikkumaan ei edelleenkään pääse \|O Polvi on liian kipeä.. Masentaa se kyllä. Eilen muutama siideri "murheeseen" (=suomen peli) tuli otettua :ashamed: , joten..
 
Lisää 200g. Pitää heittää mielestä koko laihdutus ja antaa ajan vähän kulua niin eiköhän se tarvittava lisäpotku jossain välin löydy. Sen on aikaisemminkin huomannut että jos ei ole täysillä hommassa mukana niin ei se onnistu. Eli pannaampa akut latinkiin ja palailen sitten kun virtaa riittää :wave:
 
\
Alkuperäinen kirjoittaja 27.02.2006 klo 10:32 Maagi kirjoitti:
(Edellinen punnitus: -1100g / 64,6kg)
Painoa tullut lisää +200g ja paino nyt siis 64,8kg.
Kokonaispudotus -3,0kg.

Liikkumaan ei edelleenkään pääse \|O Polvi on liian kipeä.. Masentaa se kyllä. Eilen muutama siideri "murheeseen" (=suomen peli) tuli otettua :ashamed: , joten..

Hurja ollut tuo sinun edellisviikkoinen pudotus eikä paljoa siitä ole tullut takas, ole tyytyväinen! Mulla on tuohon verrattuna pudotus niin hidasta. Vielä/enää olis 4,5kg pudotettavaa.
 
Unohdin eilen tän koko homman, mutta paikkaan nyt tilanteen :)
Vaaka näytti 71.3. Kokonaispudotus reilussa kuukaudessa siis 2.4kg. Ei kovin paljoa, mutta miinusta kuitenkin :) yt pitää vaan kesää kohti tsempata! Tsemppiä kaikille :wave:
 
Kolmen lapsen jälkeen on liikakiloja tullut melkein parikymmentä... mutta nyt alkaa näyttää jo hyvältä. Vaaka näyttää 10 kiloa vahemmän kuin viime vuoden loppupuolella. Vielä on matkaa tavoitteeseen, mutta hiljaa hyvä tulee, vai mitä? (toivottavasti ennen kesää saa edes puolet pois) =)
 

Yhteistyössä