H heisu81 Jäsen 23.07.2012 99 0 6 29.08.2012 #1 niin, kummalla ketjulla 40cm vai 45? ja miksi? ite en osaa päättää! vai onko teillä ihan joku muu ketju kuin tuo kalevalan oma verkkoketju?
niin, kummalla ketjulla 40cm vai 45? ja miksi? ite en osaa päättää! vai onko teillä ihan joku muu ketju kuin tuo kalevalan oma verkkoketju?
M "mie" Vieras 29.08.2012 #2 En ees tiennyt, että niitä on kahta eri mittaa. Mittasin omani ja se on 45 cm. En kyllä haluis lyhempää, tää on just hyvä.
En ees tiennyt, että niitä on kahta eri mittaa. Mittasin omani ja se on 45 cm. En kyllä haluis lyhempää, tää on just hyvä.
S "sanna" Vieras 29.08.2012 #3 Mulla on sellainen musta nahka tai muoviketju.. ja siinä sit ne tynnyrit. Olisko 45 cm.
V "vieras" Vieras 29.08.2012 #4 Se kannattaa kokeilla ihan kaulaan mikä pituus sun kaulassa näyttää paremmalta. Riippuu sun omista mittasuhteista niin paljon. Mutta noin nyrkkisääntönä isompikokoiselle ihmiselle pitempi ketju.
Se kannattaa kokeilla ihan kaulaan mikä pituus sun kaulassa näyttää paremmalta. Riippuu sun omista mittasuhteista niin paljon. Mutta noin nyrkkisääntönä isompikokoiselle ihmiselle pitempi ketju.