K/B-komposti

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Ja tän perusteella minun pitäis kai vaihtaa margariini takasin Keijuun, noi oivariinit ei taida olla terveydelle paras valinta, jodelissa taas luultiin jotain Minilättaa hyväksi valinnaksi (pelkkä sydänmerkki ei sellaista kerro)
Oivariini ja Minilätta (rasvaa vain 28 % on huono terveydelle vaikka toisin luullaan) jäivät tutkimuksessa hännille epäterveellisinä. Keiju ja joku muu tuote ekana terveellisiä. Käytän Keijua, jossa rasvaa 70 %. Tämä on suositus eli rasvaa 60-70 %. Tarkat tiedot ovat nähtävissä netissä.
 
K-fanit ovat paenneet täältä, ja jäljelle jääneet ovat edelleen yhtä myrkyllisiä, pahantahtoisia ja ilkeitä niin toisilleen kuin K:ta kohtaan. Paljastui ainakin, ketkä tätä sairasta ketjua pitää yllä. JO-fanina toivon, etten koskaan tapaa yhtäkään teistä keikoilla ja ihmettelen rehellisesti ääneen, miten niin ihanalla bändillä voi olla näin sairaita faneja.
Lässyn lässyn, itse et vaikuta sen mukavammalta ainakaan. Ja siis kaikki täällä käyvät vaikuttavat myös olevan ihan mukavaa väkeä kun ympärillä ei ole raivostuttavia pässejä, joita on pakkokin haukkua.
 
Kun luet jo valtakunnan päivälehdestäkin asiat väärin 😄 (artikkeli t.A.T.u -yhtyeestä)
"Tunnetuimmissa kappaleissaan duo laulaa rakkaussuhteesta, jota muut eivät ymmärrä. Ikonisessa All The Things She Said -musiikkivideossa laulajat suutelevat sateessa.
Tatun perintö ei ole unohtunut. Brittiartisti Harrisonin remix-versio All The Things She Said -kappaleesta soi suositussa Heated Rivalry -sarjassa, ja alkuperäisversiota on käytetty sarjan homoparista tehdyissä fanivideoissa. Harrisonin versiota käytettiin myös tämän vuoden talviolympialaisten promovideolla."
🤭 Melkein luin, että HS:kin kirjoittelee p*rnovideoista 🤭
 
Oivariini ja Minilätta (rasvaa vain 28 % on huono terveydelle vaikka toisin luullaan) jäivät tutkimuksessa hännille epäterveellisinä. Keiju ja joku muu tuote ekana terveellisiä. Käytän Keijua, jossa rasvaa 70 %. Tämä on suositus eli rasvaa 60-70 %. Tarkat tiedot ovat nähtävissä netissä.
Juu, siis tossa minun käyttämässä Oivariinissa on siis sydänmerkki ja rasvaa toi 60% niin aattelin sit et ois hyvä, mutta kovaa rasvaa ilmeisesti enemmän kuin Keijuissa. Sit taas joissakin ketjuissa haukutaan kaikki nämä margariinit, että tiedä sit mikä ois oikea valinta. Keiju Valkoinen ei ollut kovin hyvää, siinä ois kaikkein vähiten ilmeisesti ylimääräisiä aineita. Ite lihoan, jos on yli 60% sitä rasvaa jatkuvassa käytössä.
 
https://www.hs.fi/taide/art-2000011821968.html

Onneksi meillä oli jo Kärtsä & hanipuppeli Bojan, niin ei tarvinnut moisesta sarja-latteudesta enää suomalaisten niin innostua
Mun mielestä tossa oli niiin korni juoni, että söi kaiken uskottavuuden. Muutamat seksikohtaukset oli kauniisti kuvattu ja nätisti näytelty. Paitsi että oikeasti siinä kohtauksessa, missä kikkarapää pani, lantioliikkeer oli niin showmaisia, että siinä olisi nyrjähtänyt kikkelin jänne
 
Onko tolle HR:lle todellakin tekeillä jo kakkoskausi? Omg, se kyllä loppui niin siirappisesti, että on vaikea nähdä, että siihen saataisiin enää ladattua mitään päähenkilöiden välille.
Ihan paska loppu, ja heteronaiset huokailee. Sitäpaitsi se Connor kikkarapää on todellisuudessa särmätön, sliipattu epäkiinnostava neitihomo.. Eikä se himpun kiinnostavampi Hudson edes homo. Oolalaa
 
Bojeristeja on enimmillään ollut korkeintaan yksi promille HR-faneista. Samanlaista soopaa, mut ikävä kyllä bojeressa on hyväksikäytetty oikeita ihmisiä omassa satuilussa, joten siksi HR on huomattavasti terveempi ilmiö.
Hyväksikäytetty 😂😂😂 pojat ite on kyllä vetänyt kotiin kaiken hyödyn alusta asti, itsehän he koko jutun aloittikin. Voi raukat pienet kun paha internet kolhii 😂
 

Yhteistyössä