K/B-komposti

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Onko Johanneksella joku pitkäaikaismpi? Antanut ymmärtää VEssakin et sydänsuruja ollut et jos monta "sydänsurua" 28v.lla ei voi ihan mahdottoman pitkiä suhteita takana olla tai ainakaan montaa.
 
Juu ehkä, se on nyt vaan sitä punkkia. Ehkei noi ole ottanut selvää tarpeeksi? Mut edelleen siis mietin et onko niin et niille annetaan vain tietyt biisit mistä valita?

Pellen parhaat biisit on varhaisemmalta kaudelta ja tietysti niitä on helpompi versioida. Ne varmasti myös koskettaa enemmän noita muita artisteja. Miks pitäisi väen väkisin tehdä versiointeja biiseistä, joista ei saa otetta. Pelle on tehnyt 40 levyä, et ei kukaan olis ehtinyt käydä kaikkea edes läpi.
 
Täytyy sen olla aikamoista se yhdessäolo Kärtsän tai yhtälailla Johanneksen kanssa, siis heidän tyttöystävillään. Miten pää kestää tota, piilottelua ja pelkoa, et joku näkee, nappaa kuvan. Saati sitten ne kaikki hullun rakastuneet fanit.

Ja ihmettelen, miten hyvin Johannes pystynyt salaamaan tyttöystävänsä, vai onko joku diili Seiskan kanssa, ettei julkaise mitään kuvia.
Outoo ois jos diili, koska miksi?
 
Miksi Jere homoflirttaa alituiseen, mutta esim Robin ei sellaista tee? Onko se Jereltä lyhyen miehen "sosiaalista vallankäyttöä" vai aitoa (psyykkistä) viehtymystä omaan sukupuoleen ?
 

Yhteistyössä