V
vierailija
Vieras
Kukaan ei pudistele päätään. Kärtsä tekee vieläTulin tosi surulliseksi tuosta pätkästä. Kuvaa ja kuvaa vaan, vaikka hälle puistetaan päätäkin. Kaikkea joutuvat kestämään.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Kukaan ei pudistele päätään. Kärtsä tekee vieläTulin tosi surulliseksi tuosta pätkästä. Kuvaa ja kuvaa vaan, vaikka hälle puistetaan päätäkin. Kaikkea joutuvat kestämään.
No eihän erota, eikä ollut mitään uutta sen tanssipätkän jälkeen.No nyt erottaa uusimmasta Storysta
Se ei ole murreilmaisu siellä päin Suomea. Se kuuluu leimallisena turun murteeseen. Se on eri asia, jos joku turkulainen sielläkin päin asuessaan puhuu omaa murrettaan.No nii, kuten me tietäjät sanottiin.
Jereä tuskin harmittaa, aika jännä, että sä (kuvittelet, että) tunnet sen tunteita?Samaa mieltä, todella tökerö tää häävieras. Ois edes kuvannut itselleen mutta jakoi julkisella tilillään. Harmittaa Jn puolesta.
Google kertoo muuta ton murresanan käytöstä, vaikka on tietenkin ominainen Turussa myöskin.Se ei ole murreilmaisu siellä päin Suomea. Se kuuluu leimallisena turun murteeseen. Se on eri asia, jos joku turkulainen sielläkin päin asuessaan puhuu omaa murrettaan.
No eihän pyöritä! Koittaa jammata siinä mukana.Gf. Katsoo kuvaajaa ja pyörittää sille päätään. T.eri
Mitä hvettiä oot taas tietävinäsi.Tulin tosi surulliseksi tuosta pätkästä. Kuvaa ja kuvaa vaan, vaikka hälle puistetaan päätäkin. Kaikkea joutuvat kestämään.
No eipä muuten käytetä.Ehtisin sanaa käytetään yleisesti sielläpäin. Itse vierastan sitä, mutta tuttuni käyttävät.
Kyllä sille puistetaan päätä kun huomaa että jatkaa vaan kuvaamistaan. Ja K:kin alkaa viittilöimään että kuvaa sitä hääparia nyt äläkä häntä.Kukaan ei pudistele päätään. Kärtsä tekee vielä -merkkiäkin kuvaajalle.
Käytetään kyllä. Lieto.No eipä muuten käytetä.
Missä on arvosteltu tai vähätelty, hä?Kaunis asia kun sekopäät pääsee taas arvostelemaan ja vähättelemään NM? Joopa joo.
Eihän ala, jokainen stoorin katsonut näkee, että valehtelet.Kyllä sille puistetaan päätä kun huomaa että jatkaa vaan kuvaamistaan. Ja K:kin alkaa viittilöimään että kuvaa sitä hääparia nyt äläkä häntä.
Eihän valehtele.Eihän ala, jokainen stoorin katsonut näkee, että valehtelet.
Täällä. Yölläkin oli monta kommenttia, joita ei tarvetta toistaa.Missä on arvosteltu tai vähätelty, hä?
Et osaa tulkita elekieltä? Ei yllätä.Eihän ala, jokainen stoorin katsonut näkee, että valehtelet.
No Lieto ei olekaan Kaakkois-Suomessa, etkö nyt sen vertaa taas pysy keskustelussa kärryillä?Käytetään kyllä. Lieto.
Julkkis on aina julkkis.Se siitä teki tökeröä että just K:ta kuvataan niin pitkään vaikka siinä on se itse hääpari ringin keskellä ja he on ne ns. päähenkilöt. Omissa häissään! Ei Kärtsä. Vähän siinä lopussa vasta kamera kääntyy heihin.
Turun lähellä on ja siitä puhuttiin.No Lieto ei olekaan Kaakkois-Suomessa, etkö nyt sen vertaa taas pysy keskustelussa kärryillä?
Eli ei ole vähätelty!Täällä. Yölläkin oli monta kommenttia, joita ei tarvetta toistaa.
Ei pakene. Ihan normaalisti juhlii siinä, vaikka kuvataan.Nii henkilö ei edes tanssi vieressä ja pakenee taakse, eikä haluaisi näkyä kuvissa, että sellaista jammailua.