K/B-komposti

  • Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti
vierailija
Eihän ketkään ole saaneet UMK-yleisöltä sellaista nautakorahtelu ja kiimareaktiota kuin Jokerit äänten antajina :D
Ei dziisus 🤣 nautakorahtelu ja kiimareaktiot kuvaavatkin kyllä hyvin shippaajia. Ehkä tämäkin oli trolliheitto, mutta jos ei, niin tiedoksi, että tuo reaktio on ihan perusjuttu. Kun yleisön kiihkein porukka aloittaa kiljunnan, siihen osallistuu helposti muutkin, vaikkei edes tiedetä miksi kiljutaan. Toki silloin oli edellisviisujen jäljiltä enemmän Jo-faneja tai ainakin sellaisia jotka tiesivät heidät Kärtsän kautta, mutta kyllähän jotkut muutkin pisteidenantajat herättivät reaktioita, mutta eihän niitä täällä huomioitu tietenkään.
 
vierailija
Nyt oli kyse menestyksestä, en oikein tajua, että mitä tekemistä monillakaan noilla Saaran jutuilla on laulajana menestymisen kanssa?
Oot siis sitä mieltä, että tyyppi joka on tehnyt kaikkea tuota urallaan, ei ole menestynyt? Ei menestys ole pelkkiä kuuntelijalukuja, se on myös sitä että pääsee uralla tekemään erilaisia juttuja ja töitä riittää aina ja edelleen. Kovin hiljaista on Joksujen uralla jo nyt.
Ja otetaan esim. nyt se Diandra. Ei hänelläkään kuuntelijaluvut ole suuria, mutta hänen uransa on muualla kuin Spotifyssa. Hän on koko ajan täystyöllistetty ja on Suomen parhaimmin tienaavia naisartisteja.
 
vierailija
Ei dziisus nautakorahtelu ja kiimareaktiot kuvaavatkin kyllä hyvin shippaajia. Ehkä tämäkin oli trolliheitto, mutta jos ei, niin tiedoksi, että tuo reaktio on ihan perusjuttu. Kun yleisön kiihkein porukka aloittaa kiljunnan, siihen osallistuu helposti muutkin, vaikkei edes tiedetä miksi kiljutaan. Toki silloin oli edellisviisujen jäljiltä enemmän Jo-faneja tai ainakin sellaisia jotka tiesivät heidät Kärtsän kautta, mutta kyllähän jotkut muutkin pisteidenantajat herättivät reaktioita, mutta eihän niitä täällä huomioitu tietenkään.
No ei ne kyllä herättäneet. Miten oli BL tänä vuonna.
 
vierailija
Menestys noin yleisesti ja menestys laulajana ovat kaksi eri asiaa. Täällä puhuttiin alun perinkin tästä ensimmäisestä, mutta sinä taisit jumittua vain jälkimmäiseen
Niin joo ja jos nyt hiuksia lähdetään halkomaan niin menestys laulajana, ei sekään ole sama kuin biisien kuunteluluvut. Vaikkei Saaran äänestä pitäisikään, niin sitä tuskin kukaan voi kieltää, että hän on äärimmäisen osaava ja taitava laulajana, tekniikassa pesee kyllä monen muun mennen tullen. Ja onhan hänellä siihen ihan koulutuskin.
 
vierailija
Niin joo ja jos nyt hiuksia lähdetään halkomaan niin menestys laulajana, ei sekään ole sama kuin biisien kuunteluluvut. Vaikkei Saaran äänestä pitäisikään, niin sitä tuskin kukaan voi kieltää, että hän on äärimmäisen osaava ja taitava laulajana, tekniikassa pesee kyllä monen muun mennen tullen. Ja onhan hänellä siihen ihan koulutuskin.
Siis on, mutta ei kai ole mikään salaisuus, että jokin siinä äänessä silti on, mikä ei ihmisiä viehätä? Kyllä hän muuten olisi esim. voittanut X factoryn ja missä muualla aina on tullut nimenomaan kakkoseksi. AINA. Eli ihmiset kyllä näkee ja havainnoi, että on taitava, mutta eivät silti viehäty kuuntelijoina.
Niin vähän ikävää tulla sitten haukkumaan verraten Bojaniin, miten Saara on menestyneempi. Aika huonoa menestystä sillä äänellä ettei ole sen enempää kuuntelijoitakaan.
 
vierailija
Nyt kun ootte nähneet, kuka kirjoittelee mitäkin (viittaan JM discordissa), niin kannattais pudottaa vihdoin ne suomut silmien edestä myös RR:n rehellisyyden ja Tarottarenkin osalta.
Samoin se 007 ei jännä kyllä ollut halukas tapaamaan jengiä irl, vaikka niin hänelle kaljatkin luvattiin upeasta raportointityöstä? Tai ei ainakaan ketjuun sanonut enää mitään sen jälkeen, kun vähän ennen Kultsan keikkoja niiden etkoille pyydettiin.
007:n puheethan ihan kyllä Bojan itse vahvisti myöhemmin, että siihen ei nokan koputtamista.
 
vierailija
007:n puheethan ihan kyllä Bojan itse vahvisti myöhemmin, että siihen ei nokan koputtamista.
Millä tavalla muka vahvisti? Mielestäni taas oli erikoista että hän jätti muutaman siellä tapahtuneen asian mainitsematta mikä saa mut epäilemään raporttia mutta ehkä hän ei pitänyt niitä merkittävinä yksityiskohtina tai hän ei niitä huomannut tai ollut silloin paikalla.
 
vierailija
Missä suosittelette turhien joksutavaroiden myyntiä, on iso rahapula, toi Damon yhteistyöpaita ihan turha ja koko ei täysin sopiva, samoin oikeastaan noita levyjä sun muita, osa vielä muoveissakin.
 
vierailija
Mikä se on? Ainakin toi Stozice lp levy on muoveissa ja Umazane misli lp myös (mutta siitä en ole varma raaskinko luopua, sekin kyllä muoveissa) ja Demoni cd:nä, Damon paita M kokoa, joitain K juttuja myös, eikö tori.fi kannata enää laittaa nykyään.
Vintedissä menee paremmin mutta varmaan tori toimii myös. Voisin ostaa LP:t jos hinta on kohdillaan.
 
vierailija
Raila pettää Bojania 😲
 
vierailija
Raila pettää Bojania
Siis mitä?
 

Yhteistyössä