K/B-komposti

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
ÄLähän höpötä tuommosta sietämätöntä soopaa. Hän oli periaatteessa vapaalla jo Ruississa. Yllärikeikka on aina ylläri. Mitäs muuten luulet kuinka suuri painonpudotus on ollut mahdollinen - ainakaan ei lonkkua litkimällä.

Ainoa mitä pelkäsin tuossa oli se, että alkaa vetää voimalla Loiria, se ei olisi tohon sopinut
Mikä ylläri? Artisti kyllä tiesi, että yöllä on vielä esiintyminen, se mikään ylläri sille ollut. Kyllä on kusi noussut hattuun ja alamäki alkamassa, jos esiintyy kännissä omilla keikoillaan.
 
Mikä ylläri? Artisti kyllä tiesi, että yöllä on vielä esiintyminen, se mikään ylläri sille ollut. Kyllä on kusi noussut hattuun ja alamäki alkamassa, jos esiintyy kännissä omilla keikoillaan.
Mua aina yllättää nämä hämmästelyt aivan kuin kyseessä olisi joku, joka ei tiedä K:sta mitään mutta pitää kommentoida silti. Lasin, tölkin ja pullon kanssa esiintyminen ei ole mitään uutta, haastatteluissa on myös kertonut, että humalassa on tullut esiinnyttyä esim. Malmön euroviisuissa. Ei sitä esityksestä näkynyt eikä tuolloin ollut mitään tölkkejä tai pulloja esillä, eikä kukaan sitä tietäisi, ellei itse olisi kertonut. Olenkin sitä mieltä, että ongelmajuominen on sitä, ettei sitä näe, ja oma lukunsa on tämä showjuominen, jossa esitellään näkyvästi viinipulloa tai tölkkiä. Sillä pyritään saamaan huomiota, viemään se huomio pois jostain muusta. Mistä, se on tässä hyvä kysymys eikä nää "kusi noussut hattuun"-arvioinnit, jotka perustuvat vain siihen, mitä näkyä katsojille syötetään.
 
Jotenkin kiusallista katsottavaa Sannin ja K:n heiluminen tuolla tänään. Molemmat selkeästi päissään, etenkin K. Hirveetä kuunneltavaa kun laulavat noiden biisien päälle miten sattuu.
K:lle näyttää kyllä muutenkin tuo brenkku usein maistuvan, vaikka aina puhuu siitä kuinka pitäisi lopettaa, etenkin keikoilla vetäminen. Silti joka kerta tölkki tai viinilasi kädessä keikalla.
Toivottavasti ei alkosta tuu hänelle missään vaiheessa suurempaa ongelmaa. Se voi niin äkkiä viedä mukanaan, mikä on monen kohdalla nähty. Se on äkkiä joku isompi ylilyönti joko keikalla tai vapaalla, ja ura on sitä myötä selvä. K on karismaattinen ja lahjakas esiintyjä, toivottavasti pitää itsestään oikeasti huolta niin että ura jatkuu mahdollisimman pitkään.
No niin huolimummeli. Tuo oli ihan extranumero ja pelkkää showta. Ei he niin hirveän kännissä ole voineet olla, koska siinä tapauksessa tuskin olisi päästetty sinne putoamisvaaraan. Kärtsällä on muuten nykyään todella harvoin tölkki tai lasi kädessä keikalla. Kyllä sen huomaa olemuksesta myös, että on paljon viimevuotista freesimpi ja vetää keikat paljon paremmalla energialla.
 
Täh, sokeitako ootte? No onhan se pötsi sulanut lähes kokonaan, kattokaa vaikka Joostin keikan lavavierailua, siitä kauan ole. Tietty tiukka rundi on tuonur mukanaan taas epäsäännöllisen elämän ja ruokailun ja juomat, joten jotain varmasti palautuu takaisin.
Aina kun on ollut muutama päivä taukoa, vatsanseutu on litteämpi ja sitten kun on keikkoja enemmän, alkaa turvottaa. Tämän huomasi sen rankan juhannuksen aikaisen viikon aikana, kun reissasi Suomessa ja ulkomailla. Altaalla oli taas freesinä ja vatsa litteänä.
 

Yhteistyössä