K/B-komposti

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Se olet kyllä sinä, joka pillastuit, kun muut eivät tukeneet sun toiveita. Jos rehellisiä ollaan, niin eiköhän Bojan ole soittanut ensimmäisenä lähimmille kavereilleen ja ehkä myös jollekin perheenjäsenelleen. Jere ainakin soittaa elämänsä kriiseissä muutamalla lähimmälle ystävälleen, joihin Bojan ei kuulu. Vaikka B ja J ovat ystäviä, niin en usko, että ystävyys on välttämättä tuota tasoa.
Juuri näin. Taitaa tuo jankkaaja olla pelkkä trolli tai sitten ihan tärähtänyt shippaaja.
 
Ei Karim taida olla Jeren tosiystävä pölhö. Ehkä samanlainen puoliystävä kuin Bojan ja Joost. En seuraa Jereä kovinkaan paljon mutta Tomi ja Jukka vaikuttavat olevan ne läheisimmät.
Kyllä ne aika kivasti taisi hitsautua Amerikanleirillä. Siitä löytyy just K:n kanssa tarvittavaa hulluutta ja omaa voimaa, jonka ohessa K voi rauhoittua eikä olla varuillaan, että joku yrittää nyhtää enemmån energiaa kuin antaa.
 

Yhteistyössä