A
apujaaa
Vieras
Tässä on ongelma se, että minusta minut on käsitetty aivan väärin. En ole koskaan sanonut olevani väsynyt lapsieni takia, lapset ovat ulos päin suuntautuneita jne...olisin tarvinnut TERAPIAA, niin tämä oli tulos. Mulla ei ole ollut mitään ongelmaa pärjätä lasten kanssa, vaikka siis kärsinkinn tuosta häiriöstä.[/QUOT
Minusta voit olla huolettomin mielin. Ja ottaa apu vastaan!! Kerro myös, että olet epävarma, mitä tällainen apu tarkoittaa. Ja kerro tukiverkostasi (puoliso, isovanhemmat, työkaverit, ystävät, lasten kummit...), etteivät luule, että olet yksin. Ja tee selväksi, ettei sullla ole päihdeongelmia tms. Ja asennoidu niin, että tämä tulee sun parhaaksesi! Että siis yrittävät auttaa.
Kiitos, otan kyllä tuon avun vastaan. Annnan muuten kuvan, etten ajattele lasten parasta ja sitä en ainakaan halua. Tiedän, että he näkevät pian, ettei lapsillani ole mitään hätää.