A
ap
Vieras
Alkuperäinen kirjoittaja häh:Alkuperäinen kirjoittaja ap:Alkuperäinen kirjoittaja TriplaIsä:Olenko ainoa joka näkee näissä kahdessa asiassa pienoisen ristiriidan?Alkuperäinen kirjoittaja vieras:- ottavat luonnonsuojenlun huomioon arkisissa valinnoissaan (ei kertiksiä, yksityisautoilua, kerskakulutusta, turhia neliöitä, lentomatkailua)
- ovat suvaitsevaisia
Ituhipit ja ekoideologiaansa muille kannabispäissään kailottavat villamyssyhiipparit ovat siis muka suvaitsevaisia autoilevia lihansyöjiä kohtaan vai?
Paskan marjat sanon minä!
Suvaitsevaisuudellakin on rajansa. En suvaitse toimintaa, joka vahingoittaa muita ihmisiä, eläimiä tai ympäristöä. Yllä luetellut seikat ovat tällaisia.
Klassinen kysymys, pitääkö suvaitsemattomuutta suvaita![]()
Juu. Ja mä haluaisin tavata sen ihmisen, joka suvaitsee kaiken. "Ai, poltit mun taloni ja raiskasit vaimoni? No, en tuomitse vaan suvaitsen, koska olen suvaitsevainen."