Jos ripustaisin verhon

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Jätkä
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

Jätkä

Tunnettu jäsen
25.10.2004
37 008
46
48
keittiön seinälle, joka on ehtaa retroa 60-luvulta ja aika,, höm psykedeelisen hirveä ehkäpä, niin eihän sen värityksen olis ihan välttämätöntä sopia ikkunoiden verhojen väriin?

:xmas:
 
Alkuperäinen kirjoittaja Piika-äiti:
Jos tykkäät siitä niin mitä se muille kuuluu? Kehittäköönsä makuaan ja värisilmäänsä sitten teitin keittiössä retroa psykedeliaa tuijotellen.

Niin joo, meillä nyt muutenkin on tuo värimaailma vähän sinnepäin. :D
 
Alkuperäinen kirjoittaja Hankey:
Sehän on sinun keittiösi.

terv eräs jonka keittiön verhot ovat 1960-luvulta

En osaa päättää leikkaanko verhon, että siitä saisi esim. taulun. Jotenkin en raaskii leikata, enkä haluaisi kaapisakaan moista aarretta pitää, enkä tiedä onko se liian iso tuohon seinälle.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Hankey:
Pidät kangasta jouluun saakka seinällä ja joulun jälkeen päätät jatkosta. Voihan olla, että perheen miesväki on jotain mieltä kankaasta. Tai ehkä eivät huomaakaan sitä.

Luulen, etteivät huomaa lainkaan. Kai. :D
 
Alkuperäinen kirjoittaja Herra Majuri:
Piti sitten Jätkän tulla kertomaan, että ripustelee verhoja. Noh, mä nostin äske farkut lattialta.

Mitä sitten? En vielä ripustele, jos lohduttaa yhtään. Vasta viikonloppuna, kunhan pääsen Ikeassa piipahtamaan.
 

Yhteistyössä