L
Lemmenkukka
Vieras
Hmm...noihan on miehesi esiin tuomia intohimoja ja haluja, nautintoja, joita hän haluaisi kokea. Käsittääkseni yhdessä sinun kanssasi. Ei hän sua ole vaihtamassa keneenkään toiseen, vaan hän yrittää ilmaista omia seksuaalisia toiveitaan ja halujaan sinulle, ihmiselle joka on häntä syvimmin tunteen tasolla koskettanut.
Ooteko te oikeasti puhuneet asiasta kunnolla? Kuin aikuinen aikuiselle sen kummemmin tuomatta tunteita - lähinnä niitä "minä inhoan tälläista ajatustapaa"- tunnetta - siihen keskusteluun vaan neutraalisti? Puhumalla asioista oikeilla nimillä. Oletteko yhdessä katsoneet kimppakivapornoa, puhuneet siitä mitä ajatuksia se herättää teissä - kiihottaako vai ei, herääkö mielenkiinto yms. Puhutteko te yleensä omista seksuaalisista fantasiostanne?
Puhukaa avoimesti asiasta, kuunnelkaa toisianne mutta älkää tehkö toisen haluista peikkoa välillenne vaan jos mahdollista, tutustukaa yhdessä asiaan ja aiheeseen ja ottakaa vaikka vaikutteita petipuuhiinne, sanoittakaa intohimonne ja halunne sängyssä ja uskaltakaa heittäytyä vähän kerrallaan.
Se, että tulee jyrkästi torjutuksi omissa seksuaalisissa haluissansa ja toiveissansa on todella julmaa, kun on uskaltautunut vihdoin avautumaan niissä sille kaikista tärkeimmälle ihmiselle. Kaikki kun on kuitenkin keskusteltavissa yhdessä.
Se oiskin ollut ihanaa jos oltais pystytty asioista fiksusti keskustelemaan. Minä en hänen fantasioitaan ja mielihalujaan ole tuominnut. Jos olen avoimesti kertonut omistani, ne ovat alkaneet ahdistaa häntä. Eikä mulla edes ole mitään tavanomaisesta poikkeavia mielihaluja tai fantasioitakaan.
Hänellä on joku ihme abjektiivinen suhtautuminen muhun. Hänelle on tullut paha mieli joskus sellaisistakin asioista joita ei ole edes olemassa muualla kuin hänen kuvitelmissaan. Ja ihan ainakin mun mielestä normaalit asiat ahdistavat häntä. Esim. joskus hän heräsi siihen että minä masturboin unissani. Sekin ahdisti häntä.