Johan tuli postia Myspaceen! XDD *reps*

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Heavyfreak
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Alkuperäinen kirjoittaja Jos:
Alkuperäinen kirjoittaja Heavyfreak:
Alkuperäinen kirjoittaja Joanna:
Paljon se lupasi maksaa siitä kuvan käytöstä?

1000 puntaa. 20%. Ja kaikki rahaliikenne kulkis mun kautta eli täysin riskitöntä.

Niin ja se on kuukauden kestävä mainoskampanja..

Kysykö kuka sen kuvan on ottanu ja kysykö sen lupaa? Jos ei, on täyttä bullshittiä, ammatti-ihminen tietää että kuvan tekijänoikeudet on kuvaajalla, ei kohteella, ja palkkio menee kuvaajalle.

Jos Pepsi oikeesti haluis sut mallikseen niin eiköhän ne ite ottais ne kuvat?

Joo kysy. Se kuva on mun ottama, hieman muokattu kuva :D

Edelleenkään, mä en hetkeekään usko että toi ois totta. Mä oottelen vaan sitä sähköpostia missä se äijä alkaa pyyteleen rahaa.. :xmas:
 
Otin yhteyttä tuohon Dieles Modeling Companyyn sähköpostitse ja sieltä tuli vastaus että tää on huijaus ja he on välittäny tiedot poliisille.

Ja todennäkösestihän tää on rahanpesuyritys. Tai näin mä ainakin epäilen. Koska se tyyppi halus mulle lähettää 5000 puntaa joista mä palautan sit 4000 puntaa muka tolle mallitoimistolle Western Unionin kautta. Täähän tässä on just se kohta mikä täs haiskahtaa kaikista eniten.

Mut eipä ollu skeptikko vääräs :D
 

Yhteistyössä