V
vierailija
Vieras
Trumpihan sitä yritti kaataa lietsomalla vallankaappausta. Yritti estää demokraattisen vaalituloksen toteutumista.
Suomen ay-liike yrittää trumppimaisesti estää demokraattisen vaalituloksen toteutumista.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Trumpihan sitä yritti kaataa lietsomalla vallankaappausta. Yritti estää demokraattisen vaalituloksen toteutumista.
Suomen ay-liike yrittää trumppimaisesti estää demokraattisen vaalituloksen toteutumista.
Amerikkalaiset valitsevat maalleen johtajaa. Ei ne Euroopan sodista välitä. Ihan typerä vetää Ukraina-hommaa tähän.
Trump on energinen bisnesmies. Biden on seniili. Ei kai kukaan täysjärkinen halua seniili pressaksi?
Juu...MTV3:n uutisissa oli että ei tää välttämättä vaikuta pressaksi pyrkimiseen.Yhdysvaltain korkeimman oikeuden yhdeksästä tuomarista kuusi on republikaanien nimittämiä ja heistä kolme on Trumpin nimittämää, joten tämän ketjun aloittajan ei kannata vielä nuolaista.![]()
Biden on jo lopettanut Ukraina-avun.Halla-Aho kannatti Trumpia 2016 ja 2020. Mites nykyään kun Trump uhkaa lopettaa Ukraina-avun?
Suomen vasemmisto on samanlainen huono häviäjä kuin Trump. Kasvakaa aikuisiksiMutta ihan oikein että Trump saa köniinsä oltuaan lapsellinen ja huono häviäjä, ja yllytettyään Capitol-hommaan.
Hänellä oli vielä syytesuoja päälläEikös rikoksista joudu Usassa yleensä vankilaan istumaan, pitkäks aikaa?
Vai oliko se rebujen hallitsema senaatti jonka pitää miettiä vielä..?Biden on jo lopettanut Ukraina-avun.
Eikös rikoksista joudu Usassa yleensä vankilaan istumaan, pitkäks aikaa?
Miten niin? Siellähän ne eniten ääniä saaneet istuu eduskunnassa.Suomen ay-liike yrittää trumppimaisesti estää demokraattisen vaalituloksen toteutumista.
Vankilaanhan Trumpin pitäisi joutua!Juu...MTV3:n uutisissa oli että ei tää välttämättä vaikuta pressaksi pyrkimiseen.
Mutta ihan oikein että Trump saa köniinsä oltuaan lapsellinen ja huono häviäjä, ja yllytettyään Capitol-hommaan.
Biden lopetti Ukrainan autramisen.Vai oliko se rebujen hallitsema senaatti jonka pitää miettiä vielä..?
Älä jauha p.skaaBiden lopetti Ukrainan autramisen.
trumpetistit ei osaa muutaÄlä jauha p.skaa
Vankilaanhan Trumpin pitäisi joutua!
Vrt. kiihottaminen Pencen ja Pelosin hirttämisiin
Biden lopetti Ukrainan auttamisen.Älä jauha p.skaa
Niinpä!Siis onhan se ymmärrettävää, että kapinaa lietsonutta ei päästetä pressaehdokkaaksi. Sitä mä ihmettelen, että tätä ei Trumpin kannattajat tajua.
Lakot ja mielenosoitukset ei ole kapinan lietsomistaKapinaa lietsova ay-liike pitää kieltää.
Persut kielletään maanpettureina, ja ay-liike jatkaa erinomaista työtään palkansaajien hyväksi.Kapinaa lietsova ay-liike pitää kieltää.