Kyllä olen kuullut, että voi jämähtää useammaksi viikoksikin. Siinä ei auta muuta kuin olla sitkeä ja mittailla vaikka mittanauhalla ympärysmittoja. Useimmilla paino ei putoa, muuta kroppa menee "kasaan" ja ympärysmitat pienenee.
Yleensä kaikille tulee väistämättä jumituksia, kun kroppa tavitsee aikaa sopeutumiseen. Sullakin on jo 25 pudonnutta kiloa, joten antaa kropan sopeutua ja nahan vetäytyä. Kyllä se jatkaa tippumistaan kun on valmis ja olet sitkeä.
Älä myöskään kiristä pisteitä/kaloreita. Liian pienillä kitkuttaminen saa kropan vain säästöliekille ja sitten paino ei ainakaan tipu.
Nyt vaan sitkeyttä peliin. Keskity lempi harrastuksiin ja yritä jättää vaa'alla ravaaminen vähemmälle ja käytää mittanauhaa.
Kyllä se siitä laskee taas. Tsemmpiä! :flower: :heart: