Inhoan imettämistä!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja ettäs tiedätte...
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
E

ettäs tiedätte...

Vieras
Imettäminen on asia, joka tekee minusta huonon äidin.
En koskaan (pitkällisen yrittämisen jälkeen) onnistunut imettämään esikoista ja nyt kakkosen kanssa tuntuisi toistuvan sama homma. Tämä imettämisen yrittäminen on yhtä hikeä ja kyyneleitä niin minun kuin lapsenikin puolesta. INHOAN IMETTÄMISTÄ!!!
 
Tuon saman takia imetin vauvaani 2viikkoa, miks sitä turha taistella jos molemmilla on paha olla?? Pullolla hän on niin tyytyväinen vauva, sekä lapsi ja äiti voi paremmin :) tsemppiä sulle, mihin ratkasuun päädytkin!
 
Saat inhota. Ja lopetat heti ajattelemasta että olet sen vuoksi huono äiti!!! HETI!!!! It`s an order, nih! :hug:

Mietipä kuinka lyhyt aika vauva-aika on siihen verrattuna, et lapset on ala-ikäisiä vuosia ja vuosia eteenpäin. Et tule muistamaan paljoakaan tästä ajasta, nauti nyt vaan äläkä turhia murehdi.
 
Kiitos kommenteistanne :)
On vaan niin hurjan paha mieli kun taaskaan ei ota onnistuakseen. Mutta hiukan parani tämä olo kun täällä ei lynkattukkaan vaan ymmärrettiin :) Kiitos teille!
 

Yhteistyössä