Kiitos ja samoin :flower:
Meillä tarjottiin salilla spinningin jälkeen aamupala, oli ihana yllätys .
Mitenkäs meinaatte muuten viettää naistenpäivää?
Itse mietin että tänään voisin tehdä omaa lempiruokaa, mutta joudunkin toimitsijaksi pojan jääkiekkopeliin, joten isäntä sen ruoan sitten tekee, ja turha toivoa mitään erikoista.. Toisaalta, jos saa ruoan valmiina eteen, niin ei pitäis olla mitään valittamista .
Hyvää naistenpäivää! :flower:
Kovin normaalilta arjelta tämä vaikuttaa toistaiseksi, mutta josko saisi kimpun vaikka tulppaaneja, kun mies tulee kotiin =)
Mies lähti eilen illalla muutaman päivän työmatkalle, joten hyvä kun on tänään muistanut/ennättänyt soittaa ja sekin lyhyt soitto oli jostain ihan muusta kuin naistenpäivästä. Eilen kyllä ennen lähtöään sujautti mulle punaisen suklaasydämen käteen, vaikka sekin oli ihan muuten vaan, ei tiennyt tämän päiväisestä naistenpäivästä mitään =)
Pikku ukko antoi kyllä isänsä puolesta isoja pusuja ja kehoitti pukemaan juhlamekon päälle :heart:
Iloista mieltä meille kaikille reippaille äideille! Ostin sitten itse itselleni äsken piristykseksi tulppaanikimpun kaupasta. Tässäpä teillekin :flower: