Hyvä kohtuuhintainen ravintola Tampereella?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "vieras"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

"vieras"

Vieras
Hei! :) Pitäisi suunnata viikonloppuna Tamperetta kohti ja ajattelin että syömässä voisi jossain käydä. Hakusessa siis järkevän hintainen ravintola, kahden olen mieheni kanssa menossa eli ei tarvi olla mikään "perheravintola". Ehdotuksia?
 
Coussicca on yksi ihan hyvä ravintola. Salud myös meidän makuun ykkönen, mutta se on hieman hintavampi paikka ( ainakin meille, en tiedä mikä on teidän mielestä kohtuuhintainen :) )
 
Jos ette halua hienoo ruokaa, vaan esim. ravintolan hampurilainen käy, niin Zarillossa on kaupungin parhaat burgerit. L'Aura Burger... Ahhhh... Eikä oo hinnalla pilattu! Saa sieltä kyllä pihviäkin.
 
[QUOTE="vieras";22227467]Plevna Finlaysonilla Anttilan lähellä. Saksalaistyylinen panimoravintola, miesten makuun. Eli jumetun hyvää currywurstia yms.[/QUOTE]

Alle kympillä saa navan täyteen.
 

Yhteistyössä