Suomi-laiva vuotaa, mutta hallitus keskittyy äyskäröintiin, vaikka pitäisi tukkia vuoto.
Erittäin hyvin sanottu.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Suomi-laiva vuotaa, mutta hallitus keskittyy äyskäröintiin, vaikka pitäisi tukkia vuoto.
Harakka istuu baarissa ja Arhinmäki futisottelussa. Ei näytä rajoitukset kiinnostavan. Ei houkuta äänestämään tällaisia "tee niin kuin minä sanon, ei niin kuin minä teen" -tyyppejä.
Ai, sun räksytyksestä olisi voinut päätellä, että PS. Hallitus kyllä saa rajat kiinni, jos haluaa.
Rajoista päättää aluehallintoviranomainen.
Kannattaa muutenkin tutustua päätöksentekoprosessiin ja siihen, kuka päättää ja mitä päättää.
Toki kaupan kassana toiminut henkilö tietää tämänkin asian paremmin kuin HUS:in asiantuntijat."HUS-johtajan ohjelma olisi ”ensin rajojen terveysturvallisuus kuntoon – sitten tukahdutus maan sisällä. Rokotukset siinä myös auttavat”."
![]()
HUS-johtaja: Jos rajat eivät pidä, eivät kolmen viikon kuurit pelasta | Verkkouutiset
HUS-johtaja: Jos rajat eivät pidä, eivät kolmen viikon kuurit pelasta | Verkkouutisetwww.verkkouutiset.fi
Heppatytöt kiipeävät peppu edellä puuhun...
AVIlla on massatestausoikeus tai sanoisiko velvollisuus. Lainmuutosta ei ole tarvittu tartuntatautilakiin tämän suhteen, joten tämä oikeus on ollut pandemian alusta asti.Kuka päättä rajavalvonnasta tässä tapauksessa?
Juurihan tässä eräät persujen kunnallisvaaliehdokkaat podcastissaan kertoivat miten teho-osastoilla on pelkkiä nukkeja ja korona on salaliitto.Mutta moni persuista vastustaa rajoituksia ylipäänsä ja matkustavat. Meilläkin on taloyhtiössä yksi hörhö, joka kieltää koronan ja on laitellut lappuja, joissa kehotetaan äänestämään PS-puoluetta.
En kauheasti luottaisi.
Ei, vaan että maassa olisi pahimmassa tapauksessa EK:n, Suomen yrittäjien, peheyritysten liiton, MaRa:n ja MTK.n johtama koronapolitiikkaEikö kansa äänestäisi suurella innolla hyvää politiikkaa tehneitä punavihreitä? Sitäkö pelkäät?