HuOmenta !!!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja marabou
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Huomenta! :) Mää pistin tytön ja miehen matkaan ja jatkan kohta itse unia. Kouluhommia vielä tämä päivä ja sitten se on ohi!

Enpä oo pitkään aikaan tullu kaksplussalle heti aamusta, muutenkin vähentyny tämän käyttö..
 
Huomenta vaan..

Ihana lumi on saapunut jälleen hetkeksi iloksemme,riemuksemme - ja auramiesten kiusaksi ;) Saapaha nähdä onko kevarit saatu auki,vai pitääkö lähteä hommaamaan lumikenkiä.

Kohta pitäs raahustaa työn ääreen..vaikka oisin halunutkin jäädä kotiin rakkaan viekkuun uinumaan vielä..
 
Huomenta!

Täällä koitan suihkunraikkaana heräillä. Vähän harmittaa, kun huomasin just, että oon unohtanu hammaskejun tehtävät eilen illalla.. ja enää en viitsi mennä tytön huoneeseen, kun saattaa herätä sit siihen :saint: Nooo, pitää ens yönä yrittää muistaa tehdä taikoja :xmas:

Tänään polkasen vaihteeksi ylkkärille, jos kelit sallii :cool:
 
Huomenta!

Olipa yöllä tullu lunta!!:O
No, kävellen mennään joka tapauksessa, ensin kävellään kuopus hoitoon, sit menen esikoisen kans silmäpolille ja sieltä sit esikkokin hoitoon. Ja ite pitäs vielä töihin selvitä.
Iltavuoro siis, toivottavasti riittää tekemistä etten ihan nukahda..

Mukavaa viikonalkua vaan kaikille!!
 
huomenta..ja tässä ei oo kyllä mitään hyvää :mad:
prkl gerbiili on kohta paistia AARGh..vaikka on kuin hyvä terra verkkoineen laseineen niin tää saakelin pässi oli pomppimalla saanu siirrettyä kai lasia sen verran et pääs karkaamaan.
Oli käyny pureksimassa pojan piirustusvihkoa ja nyt hilkutti maleksii tuolla kaapin rakosessa(niin ohut paikka ettei käsi mee) ja tunti yritetty metsästää..
 

Yhteistyössä