Haluton mies

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja mikä kumma
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
M

mikä kumma

Vieras
Onkohan muilla samaa ongelmaa... Ja mielellään haluaisin varsinkin miehiltä vastauksia tähän asiaan...
Mieheni ei tunnu olevan kovinkaan kiinnostunut seksistä. Suhteemme alkuvaiheessa kyllä hommailtiin jopa useita kertoja päivässä ja vielä paljon myöhemminkin meno oli kiihkeää.
'Nykyään menee päiväkausia ennenkuin mieheni innostuu, ja itse en oikein enää edes uskalla vihjailla, sillä sydämeen todellakin sattuu kun toinen sivuuttaa ehdotukset ja katselee telkkaria yömyöhään samalla kun itse odotan sängyssä seksikkäissä alusvaatteissa ja lopuksi nukahdan surullisena.
Tähän väliin olisi varmaankin aihetta kertoa, että miehelläni EI ole toista, ja kaiken lisäksi olen itse kaunis ja hoikka ja itsestäni huolta pitävä, joten en usko että kyse olisi siitä ettei hän tuntisi vetoa minuun.
En ymmärrä, mistä tämä voi johtua. Surettaa, koska itse pidän seksistä todella ja harrastaisin sitä mieluusti useita kertoja viikossa.En myöskään makaa paikoillani vaan teen rohkeasti kaikenlaisia uusiakin juttuja.
Silloin kun mieheni haluaa seksiä, se on todella mahtavaa ja hänkin nauttii siitä suunnattomasti. Miksi ihmeessä siis joudun elämään puutteessa ja voimattomana seuraamaan kuinka oma seksuaalinen itsetuntoni kuolee?
Voisiko kyse olla masennuksesta? Meillä on ollut rahahuolia koko alkuvuoden ajan ja nyt vasta alkanut helpottaa.Miehelleni se on ollut hyvin stressaavaa vaikkei hän asiasta puhukaan. Mutta, vaikka nyt siis asiat ovat paremmin niin miksi vieläkin tämä sama jatkuu? Edellisestä kerrasta on jo 1,5 viikkoa enkä muista että meillä koskaan olisi ollut näin pitkää taukoa. Eikä mies näytä olevan vielä yhtään puutteessa. Itse olen tietoisesti koittanut olla tyrkyttämättä itseäni, ajattelin että seuraavalla kerralla hän saa kyllä tehdä aloitteen ja voisin jopa pari kertaa kieltäytyä (en tosin tiedä, pystynkö siihen :) Tämä on niin turhauttavaa. Jos en rakastaisi miestäni niin lähtisin vieraisiin tunteakseni itseni haluttavaksi, edes hetken. Mutta kun en halua muita kuin omaa miestäni!!!! Enkä voi elää koko elämääni näin!!!
Auttakaa nyt hyvät ihmiset!!!! :ashamed:
 
"Edellisestä kerrasta puoltoista viikkoa" (vai menikös se jotenkin noin..)
Sinä onnellinen! =)

Meillä edellisestä kerrasta varmaankin se puoltoista kuukautta... :/
Minä haluaisin,mutta mies ei.
Niin ja meilläkään kyseessä ei ole toista naista,pidän itsestäni huolta ym.
Meillä kyllä tiedetään syykin.... mies joutuu syömään sellaisia lääkkeitä jotka voi vaikuttaa negatiivisesti seksihaluihin,eli lääkkeistä taitaa johtua,koska ongelma alkoi kun mies oli jonkin aikaa syönyt lääkkeitä :/

Onpa mies kerran ehdottanut,että pitäiskö pyytää lekurilta jotain erektiolääkkeitä,vaikka´suht. nuoria ollaankin,niin kyllähän mies varmaan ne erektiolääkkeet sais,koska nykyinen lääkitys heikentää haluja..tiedä sitten..pitääkin varmaa ehdottaa miehelle että jos vaan menis rohkeesti käymään siellä lääkärin juttusilla,eikä vaan jätettäis tätä asiaa "puheen tasolle"...
Mutta kysymykseesi..etä siis ole ainut joka saa tästä puutteesta kärsiä,valitettavasti!

Tsemppiä kovasti sulle!!! :flower: niin ja hei,puhukaa miehesi kanssa!!
Toivottavasti asiat korjaantuu!! =)
 
:( No,pistetään vielä paremmaksi..
seksiä viimeksi viime vuonna.Aikaa olis vaan ei haluja.Mies ottaa lapsen perhepetiin,ettei tarvi vaimoon koskea.Itse tyydyttää itsensä.Tuntuu pahalta,kun ei mua halua.
 

Asiaan varmaan vaikuttaa:

- stressi
- väsymys
- eri kiinnostuksen kohteet ja tarpeet
- teettekö tasapuolisesti aloitetta seksiin?
- luulot, olettamukset omassa päässä -> puhukaa mielummin avoimesti
- parisuhde, onko kunnossa?
- salaisuuksia, jotka vaivaavat mieltä?
- nalkutusta, naputusta, riitelyä, jotka selvittämättä tai selvitetty antamalla asian olla? näin jatkunut pidempäänkin?

jne.

Vinkki: alan elokuvaa yhdessä katsomaan


:saint:
 
Meillä on samanmoista!!! Joskus raivostuttaa ku mies töllöttää telkkaria tai on tietokoneella iltamyöhään, ja sitten kun tulee sänkyyn niin nukuttaa. Eilenkin illalla sanoin että et olisi koneella niin myöhään niin jaksais vähän höpötelläkkin!! Luulin että miehillä on "aina" mielessä seksi, ja naiset on niitä jotka pihtaa. Meillä on toisin päin. Meillä minä teen AINA aloitteen. Kerran päätin, että nyt odotan niin pitkään, että mies tekee aloitteen, enkä edes yritellyt vihjaillakkaan seksin suuntaan. No, kaks viikkoa meni ja mulla kävi olo niin sietämättömäksi, että oli pakko taas tehä aloite. :/ Ei meillä mitään ongelmia (kolmansia pyöriä, stressiä tms.) ole, ja ollaan vasta hilkku päälle parikymppisiä, että ei pitäis kyllä kyllästymistäkään vielä olla. Ei voi ymmärtää.
 
En tiiä mikä siinä oikein on, mutta niin vain kävi eilettäinkin että oli kunnon flirtit ja pelit meillä meneillään miehen kanssa, ja sanoinkin että vois vähän käydä makkarin puolella, mutta sitten ei ehditty kun poika oli hereillä ja ruuan teko vähän kesken. No siinä sitten menin pojan kanssa pihalle odotteleen että mies saa ruuan valmiiks, ja tietty toivoin että asiaan ois palattu vielä ennenkuin ukko lähtee töihin, niin eiku juntti oli sillä aikaa kattonu pornoa ja runkannu ku minä hiisaan kuralätäkössä lapsen kanssa. Ihan hieman otti päähän! No sitte se kaiken huipuks vielä vetäyty ruuan jälkeen koneelle pelaamaan et ei paljoa keskinäistä kontaktia ollu. Vetäydyin itekki päikkäreille ja niiden jälkeen sitten mököttelin siihen asti että isäntä lähti töihin. Tänään sitte kehtas vielä kysyä et mikä mulla on hätänä ku olin niin vaisu. En oikein sanonu mitään syytä, vähän pääkipua valittelin. Ja ei pitäis munkaan ulkonäössä saati muissa avuissa olla valittamista, meinaan että muitakin ottajia olis ihan jonoksi asti. Rumimpia on saanu kivittää. Silti ei pieneen mieleenikään tulis käydä pettämässä koska se nyt ei ratkaise yhtään mitään. Mutta ottaa vaan vähän päähän tämä hiljaiselo. Ja tiedän kyllä että vois olla huonomminkin.
 
Meillä edelleenkin jatkuu hiljaiselo kammarin puolella. Välillä tapahtuu jotain, mutta yleensä ei. Alan jo kypsä tosissaan... toisaalta alan myös antaa jo periksi. Turhaan minä mitään yritän, kun mikään ei auta.

Tämä on loppujen lopuksi ihmeen yleinen asia, harvoin vain edelleenkin puhuttu. Vaikeeta on.
 
Jatkan vielä... järjestin meille nukkumaillan nyt Pääsiäisenä. Ollaan molemmat oltu lasten sairastelujen (ykäkuratauti, flunssat) takia aika väsyneitä ja onneksi ystäväni tuli vastaan ja otti 3 vanhinta yökylään ja meille jäi vain 6kk vaaveli. No, oottelin siinä sohvalla leikittäen vauvaa, että alkais väsymään, että pääsisin suihkuun ja heti unille. Viimein sain muksun unille ja menin suihkuun ja otin vielä kylvynkin ja eikös jostain ihmeen kumman syystä mies rämpiny siihen viereen... yllättävää kyllä, sillä oli jopa haluja. Minua ei ihme kyllä siinä väsymystilassa juurikaan kiinnostanu, mutta yritin ja sainkin homman toimimaan itselläni. No, eipä menny kauaakaan, kun mies sai ja siinä se. Sittempä se kömpi tyytyväisenä unille ja täts it.

Arvaatte varmaan että tympi. Tympii vieläkin. Mutta minkäs teet, antaa olla. En jaksa enää jauhaa seksistä ts. sen puutteesta miehelle, ei mene perille niin ei mene. Meillä näköjään aina tulee tämä ongelma, että kun olis sitä kahden keskistä aikaa niin mies kyllä pitää huolen omasta saannistaan ja jättää minut oman onnen nojaan. Onneksi en ole tumpelo siinäkään, mutta eihän se sama asia ole.

Mutta peukkuja teille muille! Toivotaan että aurinko paistaa meillekin vielä!
 
Sama peli täällä, itse antaisin useinkin ja mieleni tekee, mutta miestä ei kiinnosta. Poikkeus kuukausia on ollut, muistaakseni joulukuussa halusi jopa neljä kertaa. Nyt on mennyt edellisestä kerrasta kuukausi. Alkuun haluttomuuden tullessa kuvioihin pyysin, anelin ja toivoin seksiä. Mutta kieltävä vastaus alkoi tuntumaan niin pahalta ja isolta möykyltä rinnassa, että päätin olla enää pyytämättä.

Alkuun seksiä riitti, itse olen edelleen samoissa mitoissa kuin ennen raskautta ja huolehdin päivittäin ulkonäöstäni. On ollut kiinnostuneita miehiä, mutta en voi missään tilanteessa loukata miestäni, koska tiedän olevani hänelle kaikkein tärkein asia.

Asiasta on puhuttu ja hänen vastauksensa on vain, että kuinka voin odottaa hänen olevan aina valmis! Tuntuu kuin miehen ja naisen tyypilliset roolit olisivat menneet meillä sekaisin.

Pelkään että jonain päivänä otan ja lähden.

 
Meillä on toisinpäin.

Minua panettaa päivittäin ja vähintään pari kertaa päivässä on seksit mielessä, mutta naista on vaikea saada syttymään.

Ei tunnu kiinnostavan? Haluaisin ja voisin kokeilla eri juttuja, mutta nainen tykkää samasta lähetyssaarnaajasta johon on ensiksi vongattu koko ilta... jippii :wave:
 
2. Yleisintä syytä miehen "haluttomuuteen"

1. Nettiporno + runkkaus
2. Vieraat naiset

Eli halut "tuhlataan" muualle, kuin omalle puolisolle.


Itseäni aina suututtaa ja samalla ihmetyttää miehet, jotka mielummin runkkaavat netissä vaikka saatavilla olisi aitoa omaa naista??????

Täysin järjetöntä.

3. Erittäin marginaalista on sitten fyysiset syyt tai testosteroiinin vähyys
 
Voi,meillekin tämä on niin tuttua. Edellisen kerran ollaan harrastettu seksiä mieheni kanssa viime vuoden puolella. Joulukuun alku pvinä. Tuntuu todella turhauttavalta elää parisuhteessa haluttoman miehen kanssa. Seksinhän pitäisi olla luonnollista kanssakäymistä parisuhteessa.

Hän väittää rakastavansa minua ja himoitsevan,mutta silti hän on niin "väsynyt",että seksiin ei riitä motivaatiota. Tai mitä se sitten on. Olen kysynyt monesti,et onko uskoton,mutta saan aina kieltävän vastauksen häneltä. Kukapa sitä toisaalta myöntäisi olevansa uskoton.

Luulempa,et suhteemmme loppulaskenta on alkanut. Tätä samaa jatkunut jo toista vuotta ja itsestäni huomaan,et tämä seksin puute heijastuu muualle suhteeseen jo. Tai on heijastunut jo pitempään. Kumma kyllä mieheni on aina miettinyt vastauksensa huolella,kun alan tästä hänen kanssaan keskustelemaan.

Paha olla,kun ei hellyyttä saa ja kaikki meillä loppui yhtäkkiä ja ennalta arvaamatta. Mielessä on useasti käynyt,et jumpra huitti, otan ja petän ja haen sen läheisyyden jostain muualta. Suhteesta toiseen mieheen,mutta tiedän sen olevan väärin ja en siksi ole siihen ryhtynyt. Enkä varmasti siihen edes pystyisi.

Erottava ensin ja sitten etsittävä uusi onni jostain... Niin kai viisainta.
 
Todella monet naiset luulevat, että miehensä on uskollinen ja kun hän niin väittää.

Oikein pahaa tekee katsella pareja, kun tietää, että mies pettää ja nainen luulee kaiken olevan kunnossa.

Naiset myös sortuvat luulemaan, että miehillä ei ole tilaisuuksia toiseen naiseen, mutta sellaisia asioita hoidetaan mm. työaikana tauoilla jne.
 
Meillä mies ei käy töissä,mutta silti epäilen hänellä olevan jotain vispilän kauppaa jonkun toisen naisen kanssa.

Hän kai pitää minua vaan tyhmänä,et en osaisi muka lukea rivien välistä. Yksi asia kuitenkin on mikä saattaa viedä halut ja se on masennus,mitä mieheni sairastanut jo liki kymmenen vuotta. Siihen on kyllä tällä hetkellä löytynyt oikea ja sopiva lääkitys. Joten tuskin sekään on tilanteeseen syynä.
 
Heips!

Tutulta kuulostaa;( Meillä sama homma jo kohta 10vuotta. Seksiä noin joka kolmas kuukausi. En ole minäkään enää jaksanut ruinata seksiä kun ei sitä kerran saa. Myös minun mieheni käyttää mielialalääkkeitä paniikkihäiriöön, ja sanoo ainakin itse haluttomuuden johtuvan lääkkeistä. Mutta eikö niitä lääkkeitä voisi vaihtaa, ja kokeilla jtkin uutta?
Itse olen ratkaissut seksin puutteen mm. hieromasauvalla sekä klitoriskiihottimella;) Oivia kapineita! Eiväthän ne tietenkään miestä korvaa, mutta paremman puutteessa käyvät. :p
 
Mulla oli kans sama ongelma ex-miehen kans, 7 vuotta sitä kesti ja lapsikin saatiin ennenkun tajusin miks miehen puolelta ei tullu koskaan aloitetta sänkyhommiin..Syy:Tykkäsi miehistä...Asian paljastuttua se oli kova paikka kaikille, varsinkin miehelle.Mutta ehkä hän nykyään kiinostuu seksistä, tosin tuskin naisten kanssa..
Mut älkää säikähtäkö, ei tarkota että kaikki haluttomat miehet onkin piilohomoja..meillä se vaan oli se syy haluttomuuteen..Eikä todellakaan olisi tiennyt miehestä päällepäin...

Muistakaahan käyttää sexykäämpiä alusvaatteita..perus slogit tuskin ketään innostaa,yäk. :headwall:
 
Tuo #&%?$!* on varmasti ollu ihan tajuhirvee järkytys!!

Mut alusvaatteista sit vielä... oltiin mieskamun kans eilen alusvaateostoksilla ja ihan kuumina oltiin ostoksilla ja jälkeenpäin.

Miehet vaan mukaan ostoksille!!!!!!!! Mulla mies oli pukukopissa mukana ja seuras rintsikoiden sovitusta silmä kovana, heh heh. Ja pääsi ite vaikuttaan ostoksiin.

Kyllähän siellä Lindexillä muutama muija kyyläs naama pitkällä...
 
\
Alkuperäinen kirjoittaja 23.04.2006 klo 12:11 Mies73 kirjoitti:
Todella monet naiset luulevat, että miehensä on uskollinen ja kun hän niin väittää.

Oikein pahaa tekee katsella pareja, kun tietää, että mies pettää ja nainen luulee kaiken olevan kunnossa.

Naiset myös sortuvat luulemaan, että miehillä ei ole tilaisuuksia toiseen naiseen, mutta sellaisia asioita hoidetaan mm. työaikana tauoilla jne.


Hmmm... otampa asian tarkempaan tuumaukseen. Minä kyllä päästäisin tai siis meillä voi mennä vieraisiin, jos se siltä tuntuu. Siinä vaan on sellainen sopimus, että tauteja ei saa tuoda ja toisen osapuolen on myös hyödyttävä mahdollisista uusista jipoista.

Ei meillä kumpikaan vieraita ole käyttänyt, mutta minulla alkaa kohta olla tarve. Sain siihen "luvankin" ihan virallisesti, mutta jotenkin ei silti vielä kiinnosta niin paljoo että menisin ja soittaisin parille tutulle... Oma mies on kuitenkin oma.

En oikein jaksa uskoo niitä vieraita, ois oikeesti meillä jäänyt jo kiinni. Työpaikalta oisvat kyllä ilmotellu, on sen verran hyvät välit miehen työkavereihin, yksi on jopa minun oma ystäväni niinku henkisellä puolella. Mutta koskaanhan ei voi olla täysin varma. Minuunkun vakuuttelut ei tehoo ainoastaan suora puhe ja teot.

Minä haluisin kuulla ihan raakasti totuuden asioitten tilasta ja mahdollisista syistä, olis mullakin varaa parantaa ja oppia. Ainahan on. Ja minä kestän kaikki kommentit, aikuiset, oman arvon tuntevat naiset kyllä kestää. Ja jos asia jää vaivaamaan jostain syystä niin tyttökavereiden kanssa puidaan asiat sitten loppuun.

Mullakaan ei ole mikään muu vartalossa/ulkonäössä kärsinyt synnytyksistä ts. lapsista kuin rinnat. Ne on kadonnu. Säästän juuri rahaa omaan jemmaan, että korjautan ne kirurgisesti, kunhan aika on sopiva ja lapset isompia. Toimenpiteen teen ihan vain itseäni varten, että löytyis edes sopivia rintsikoita. Jos edes a ja b kupit olis joskus vielä täynnä niin onnellinen olisin, vaikka eipä ne nytkään mitään hirveetä ongelmaa aiheuta. Mutta ajan oloon se saattaa muodostua ongelmaksi, kun ikääkin tulee lisää.

Mutta ne vieraat naiset... pitänee oikeesti vielä kerran miettiä asia ja tehdä tiedustelut. Koskaan ei kannata sanoa ei koskaan.
 
Jep. Ei sitten millään pahalla kenellekkään, mutta noihin faktoihin / tutkimustuloksiin joutuu törmäämään.

Muutama fakta:

- Erittäin yleistä on, että mies alkaa käydä vieraissa raskauden aikana / synnytyksen jälkeen

- Jos seksiä on ollut suhteen alussa / ennen raskautta / synnytystä huomattavasti enemmän, kun synnytyksen jälkeen, niin on hyvin todennäköistä, että vieras nainen on "astunut" kuvioihin. Siis ennen esim. 2-5 krt / vk - > 1-2 krt / kk

- Parisuhdeterapiaan tulleista pareista, joissa nainen epäilee mihensä olleen uskoton, lähes 100%:sesti näin on ollut, kun asiaa on käsitelty

- On lukuisia tapauksia, jossa miehellä on ollut 10-15 v. aikana esim. 3-10 vierasta naista ja kulissit ovat pysyneet kasassa lähes yhtä kauan

- Hyvin pitkään (15-20 v.) uskottomat saattavat lopettaa seksin aivan kokonaan oman puolisonsa kanssa
 
Hmmm, edellinen antaa mulle toivoa, koska seksiä ei ollu hirveästi ennen lastakaan :) Takana 13 yhteistä vuotta, joista ehkä 2 ensimmäistä oli seksintäytteisiä.

Mulla on haluton mies ja olen itse vielä suuremmin haluton. Onnellinen parisuhde tämä kai sitten on, kun molemmat haluaa samaa (tai siis ei halua) :laugh: :laugh:

Kumma vaan miten se kuitenkin jäytää mieltä ja harmittaa...
 
Onpa helpottavaa kuulla, että se, mitä olen pitänyt totuutena, onkin vain taas ympäristön salaamaa ja väärin ymmärrettyä totuutta. Kaikki miehet eivät ajattele munallaan, kaikki miehet eivät halua aina seksiä, tai edes usein. Ehkä meidän naisina pitäisi kunnioittaa ja ymmärtää se, että miehetkin ovat erilaisia ja harvoinpa _mitenkään_ päin parisuhteessa halut aina kohtaa, oli kyse kenen pihtauksesta tahansa...

Seksiä on muukin kuin yhdyntä, seksi merkkaa eri asioita toiselle kuin toiselle ja empatia, toisen ajattelminen ja kunnioittaminenkin olisi _niin_ paljon helpompaa, jos ei olisi ulkoa tuotettuja paineita sen suhteen, millainen suhteen tulisi olla ja mitenkä usein sitä seksiä pitäisi saada/antaa.

Orgasmiin tarvitaan vain yksi, halimiseen ja hellimiseen kaksi. Pitkällä tähtäimellä väitän halimisen olevan se, jonka puutteeseen henkisesti kuolee =(.

Joten tsemppiä kaikille eritason haluajille ja pitäkää lippu korkealla, hyvä huoli itsestänne ja puolisoistanne ja halikaa lujaa =)
 
Jossain vaiheessa tätä keskustelua joku sanoi tyyliin "miehen ja naisen tyypilliset piirteet menny sekaisin". Onkohan "mies vonkaa-nainen pihtaa" kuitenkaan se oiokeasti tyypillinen piirre? Näin kolmenkympin korvilla ja pitkän parisuhteen jälkeen osaan luetella monia tuttavapariskuntia joilla on ollut just sama ongelma. Omassakin suhteessa oli.
Ensimmäinen ja ehkä merkittävin syy mun mielestä on se kun mies alkaa kokea "saavansa" aina halutessaan. Saattaa kuulostaa vitsiltä, mut miehen biologiseen luonteeseen kuuluu saalistaminen. Tää nyt on täysin mun omaa arvailua mut uskoisin et jos mies saa ns. saalistaa naistaan/vaimoaan aika-ajoin, tilanne pysyy viriilimpänä.
Toiseks; valitettavasti lapsen syntymä aiheuttaa meissä miehissä, isoissakin, sen paitsioon jäämisen tunteen. Kun taas nainenkin kokee tarvitevansa huomiota samoin ku yleensä raskauden aikana(miten sä voi, onko ollu kipuja, supistuksia, pahoinvointia yms.), ja nyt kaikki huomio keskittyykin uuteen perheenjäseneen, on oravanpyörä sitten jo aika valmis.
Kolmas syy on mun mielestä just se "yleinen käsitys" miehen ja naisen taipumuksista haluta seksiä.
Anyhow, jos vielä riittää, ja toivottavasti riittää haluja yrittää saada oma mies "vauhtiin", kannatta yrittää saada mies ymmärtämään että voit kokea nautintoa ilman häntäkin. En tarkota et pitäs antaa ymmärtää että käyt vieraissa vaan esim. jos miehes on siellä netissä kun oot jo menny sänkyyn, odota et se tulee ite kanssa sänkyyn ja anna sen "yllättää" sut tyydyttämästä itseäs. Sen perään ei kuitenkaan kannata antautua miehelle vaikka se yrittäiskin. Se tietysti siks et odottaessahan ne halut varmaan kasvaa.
No toi nyt on vaan yks ajatus, mutta pointti oli kuitenkin se: Älä anna ittes olla "varma!"
MIES-73 voi mun puolesta syödä #&%?$!* noiden "faktojensa" kanssa. Ei varmaan helpota pätkääkään toi yleistäminen varsinkin kun kyseessä on aika arka ja intiimi asia. Raskaus jo pelkästään jännittää varmasti jokaista naista ja ei noi sun juttus siihen varmaan lohtua tuo!
 
\
Alkuperäinen kirjoittaja 03.05.2006 klo 12:55 mies-76 kirjoitti:
MIES-73 voi mun puolesta syödä #&%?$!* noiden "faktojensa" kanssa. Ei varmaan helpota pätkääkään toi yleistäminen varsinkin kun kyseessä on aika arka ja intiimi asia. Raskaus jo pelkästään jännittää varmasti jokaista naista ja ei noi sun juttus siihen varmaan lohtua tuo!

Sorry, jos on tullut yleistettyä, se ei ollut tarkoitus.

40 % kuitenkin käy vieraissa ja esittämäni asiat koskevat tuota 40%:ia.

Tiedossa on, että miten arka tämä asia on ja varsinkin, jos naista petetään raskauden aikana tai sen jälkeen.

Ensin on haluttu yhteinen lapsi ja sitten käydään vieraissa. Sitä pettymyksen tunnetta on vaikea meiden miesten käsittää.


 
\
Alkuperäinen kirjoittaja 04.05.2006 klo 09:23 Mies73 kirjoitti:
\
Alkuperäinen kirjoittaja 03.05.2006 klo 12:55 mies-76 kirjoitti:
MIES-73 voi mun puolesta syödä #&%?$!* noiden "faktojensa" kanssa. Ei varmaan helpota pätkääkään toi yleistäminen varsinkin kun kyseessä on aika arka ja intiimi asia. Raskaus jo pelkästään jännittää varmasti jokaista naista ja ei noi sun juttus siihen varmaan lohtua tuo!

Sorry, jos on tullut yleistettyä, se ei ollut tarkoitus.

40 % kuitenkin käy vieraissa ja esittämäni asiat koskevat tuota 40%:ia.

Tiedossa on, että miten arka tämä asia on ja varsinkin, jos naista petetään raskauden aikana tai sen jälkeen.

Ensin on haluttu yhteinen lapsi ja sitten käydään vieraissa. Sitä pettymyksen tunnetta on vaikea meiden miesten käsittää.

Miesten on varmaankin vaikea käsittää myös sitä pettymyksen tunnetta mitä uskottomuus naiselle aiheuttaa, niin yleistä tuntuu uskottomuus miesten keskuudessa olevan! Yhtä lailla se satuttaa naista kuin miestäkin.
 

Yhteistyössä