[QUOTE="vieras";26187403]No meillä pikkumies nukkuu kasiin asti, että kyllä siinä vois yöllä sutinoida spontaanisti ja varmasti sutinoidaankin, kunhan saadaan kaveri omaan huoneeseen

Ei meillä ole toisessa huoneessa parisänkyä, enkä tykkää sohvaseksistä kun ei voi vaihtaa lennosta asentoa. Tarvimme seksinharrastamiseen tilaa, eikä muita pehmeitä paikkoja siten kotona ole. Toki pikapanot onnistuu sohvalla, keittiönpöydällä, lattialla tms, mutta ne pitkät sessiot kyllä ehdottomasti on kärsineet lapsen syntymän ja perhepedin/samassa huoneessa nukkumisen myötä. Ehkä, jos on tottunut pikapanoihin ennen lapsen syntymää, ei koe sitä sitten niin pahana.

[/QUOTE]
Mun idea olikin se, että ainakin meillä jo se, että on lapsia, on vaikuttanut seksielämään negatiivisesti. Luonnollistahan tuo on. Mies sanoikin vitsillä kun toinen lapsi ilmoitti tulostaan, ja mietin, että mitähän ehkäisyä jatkossa käytettäs, että "eiköhän nää lapset pidä huolen ehkäisystä"
Mutta siis, jos lapsi alkaa itkemään illalla kun ollaan toisessa huoneessa suhinoimassa, niin ei siinä vaiheessa sillä ole väliä nukutaanko perhepedissä suurin osa yöstä vai ei. Kun se itkee, niin se itkee. Ja ne pikapanotkin joutuu sietämään ihan siitä syystä, että on lapsia olemassa, eikä riipu siitä, missä kukakin nukkuu.